Recenze dovolených - Bulharsko - Kiten

Recenze dovolených - BULHARSKO - Kiten

Letovisko Kiten

Letovisko Kiten je situováno na malém slunném poloostrově vzdáleném 5 km od Primorska a zhruba 55 km od Burgasu. Díky spojení moře, okolních lesů a nádherné přírody vyniká opravdu zdravým klimatem. Současné městečko je vystavěno na základech starověké pevnosti Urdoviza, která ležela na samé špici poloostrova. Římany byla zvána Oroudiza. Místo bylo opuštěno v době turecké nadvlády a znovu osídleno až v době nového bulharského státu v roce 1931, většího rozvoje se Kiten dočkal až s příchodem turistického ruchu v 70. letech.

Turistická vybavenost

Jedná se o příjemné poklidné městečko, kde si můžete odpočinout stranou od velkoměstského ruchu i masové turistiky. Na své si zde přijdou nejen rodiny s dětmi, ale i rybáři, potápěči nebo jachtaři. V městečku najdete bohatou nabídku tradičních bulharských restaurací, kaváren, desítky malých obchůdků, ale i jachtařský klub a diskotéky. Na plážích je široká nabídka nejrůznějších atrakcí a vodních sportů. V Kitenu nechybí ani tenisové kurty, ale i internetové kavárny, posta, lékárna, bankomaty a další služby.

Pláže  v Kitenu                                                                                                                                    

Z jihu i ze severu je lemováno působivými zátokami obklopenými nedotčenou přírodou. Jejich pláže nabízejí kromě jemného, téměř bílého písku i veškeré vybavení, včetně možností vodních sportů. Samozřejmostí jsou lehátka a slunečníky a i stánky s občerstvením. Oblíbená je překrásná zátoka Atliman.

Hodnocení CA MONTY s.r.o.

Dvě pláže,severní menší,hezčí,jižní větší,ale horší,na jižní pláží na okraji (u campu se dá koupat bez plavek.Kiten malé městečko,plné obchůdků,restaurací starých a nových hotelů.Žádné pamětihodnosti nečekejte.

Hodnocení zákazníků

hotel Kiten Beach****

Vážená paní Voborníková,

Takže z dovolené doma a musím Vám poděkovat za zprostředkování mé dovolené. Let letadlem super, počasí výborné, strava také. Moře teplé a vnučka nadšená. Příští dovolenou opět s Vámi. Vaše rady dobré. Až bude trošku času určitě se zastavím.

Ještě jednou veliký dík Vaší CA

Z.