Recenze dovolených Česká republika - Poděbrady

Recenze dovolených - ČESKÁ REPUBLIKA - Poděbrady

Hodnocení CA MONTY s.r.o.

Příjemné lázně nedaleko Prahy a Kladna

Poděbrady (něm. Podiebrad) jsou lázeňské město ve Středočeském kraji v okrese Nymburk. Město se nachází v úrodné polabské nížině na řece Labi, necelých 50 km východně od Prahydálnice D11. Leží v nadmořské výšce 184–190 m n. m.

Žije zde téměř 14 tisíc obyvatel. Výměra katastru města je 33,70 km².

V místě dnešního města bylo nalezeno osídlení už z doby mladého paleolitu. Král Přemysl Otakar II. zde v letech 1262–1268 zbudoval kamenný hrad, postupně přebudovaný v dnešní zámek. K velkému rozkvětu panství došlo za pánů z Kunštátu. Nejznámější představitel tohoto rodu byl český král Jiří z Poděbrad. Jeho synové Poděbrady roku 1472 povýšili na město. V letech 1495–1839 bylo poděbradské panství spravováno královskou komorou, poté ho koupil vídeňský bankéř Jiří Sina. V roce 1905 byl na nádvoří zámku navrtán minerální pramen a v následujících dekádách se z města staly známé lázně, specializované zejména na léčbu nemocí srdce a oběhového ústrojí.

Hodnocení zákazníků CA MONTY s.r.o.

ČR - Poděbrady - hotel Felicitas **** 12.11.2012

Dobrý den,

chtěl bych Vám poděkovat za super doporučení a uspořádání příjemných dní v super spahotelu v Poděbradech.
Když budu srovnávat s Třeboní, hotel Zlatá Hvězda, tak určitě tady je to mnohem lepší s malými dětmi, je tu bazén a všechny wellnes procedury jsou lépe situovány.
Zkrátka paráda.
Ještě jednou díky, příští týden se ozvu s tou dovolenou pro rodiče, kterým bych chtěl zas darovat zájezd pod stromeček.

hezký den M.Š.