Recenze dovolených - CHORVATSKO - PEVNINA - Baška Voda

Recenze dovolených - CHORVATSKO - PEVNINA - Baška Voda

Hodnocení CA MONTY s.r.o.

Obec a přístav Baška Voda (1600 obyv.) leží 10 km severozápadně od Makarské a 5 km jihovýchodně od Brely. Je to významné a rušné letovisko na Makarské riviéře. V okolí se pěstuje vinná réva, olivovníky, fíkovníky, višně maraska. Jadranská magistrála tu vede nad obcí a neobtěžuje svým provozem rekreanty.

 

Baška Voda
Baška Voda od jihu

 

Předností Bašky Vody je bohatá vegetace včetně borových lesů, které dosahují až k dlouhým oblázkovým plážím. I její poloha pod hradbou pohoří Biokovo je velmi malebná. Letovisko patří k nejoblíbenějším ve Střední Dalmácii, proti Brele má však méně exkluzivní, spíš lidovější ráz.

 

Baška Voda
Baška Voda od severu

 Historie a památky

Baška voda je jedním z mladých letovisek - první hotel tu byl postaven v roce 1936, ale pak se, zejména od 60.let 20.stol. rozrůstala v rušné letovisko.

Baška Voda
Baška Voda

Na pahorku Gradina pozůstatky byzantské osady a pevnosti. Pozdně barokní kostel sv.Vavřince (Sveti Lovre) stojí na antické lokalitě. Farní kostel sv.Mikuláše (Sveti Nikola), patrona obce, pochází ze začátku 20.stol., jeho zvonice je z konce 20.stol. V kostele je několik cenných moderních artefaktů. Na nábřeží stojí socha sv.Mikuláše.

 Koupání

Baška Voda
Baška Voda, pláž

Baška Voda má krásné dlouhé pláže z drobných oblázků a hrubého písku, typické pro Makarskou riviéru. Táhnou se několik kilometrů oběma směry. Díky pozvolnému vstupu do vody jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Příjemný je borový porost, který dosahuje až k plážím.

Hlavní pláž, zvaná Nikolina (dříve Južna plaža) byla vyznamenána tzv. Modrou vlajkou (viz aktualita: Ocenění pro pláže a jachtařské přístavy - mariny "Modré vlajky 2013").

 

 

 

Chorvatsko - Baška Voda - vila Yvona*** 20.8.2013

Dobrý den paní Voborníková,
 
Dovolená v Chorvatsku - Baška Voda, byla krásná. Prostředí i ubytování bylo velmi kvalitní. Personál byl příjemný, pouze strava postupem dní upadala na kvalitě. Doprava od společnosti Intertrans byla též na nejvyšší bezpečné úrovni. Byli jsme velmi spokojeni s Vaší cestovní kanceláří a příští rok se na Vás znovu rádi obrátíme. Jsme rádi, že nám byla doporučena Vaše společnost.

Děkujeme a přejeme příjemný den H.