Recenze dovolených - ITÁLIE - HORY - Ponte di Legno

Recenze - HORY - Ponte di Legno

Hodnocení CA MONTY s.r.o.

Adamello Resort

SKVĚLÉ LYŽOVÁNÍ ZA SUPER CENY!

Ponte di Legno leží  na severozápadním okraji údolí Val di Sole v nadmořské výšce 1.256m. Společně s Temú, Passo Tonalem a ledovcem Presena tvoří dynamicky se rozvíjející ski-areál, nabízející 70 km kvalitních sjezdových tratí se 100% umělým zasněžováním a více než různorodou a na rozdíl od let minulých i kompletně propojenou lyžařskou oblast. Co nenajdete v Tonale, najdete v Ponte a naopak:

- široký a sluncem stále zalitý jižní svah v Tonale, nabízející spíše středně a méně náročné tratě;

- severně orientované, stále poloprázdné, přesto však výborné, sportovně laděné tratě v Ponte di Legno a nově i v Temú;

- jistotu kvalitního sněhu a opalování v jarním období na ledovci Presena s nadmořskou výškou až 3.016 m n.m;

- naprosto ojedinělou, fantastickou a téměř 10 km dlouhou černou sjezdovku z Passo Paradiso do Tonale a dál do Ponte di Legna.

Vysoká přepravní kapacita stále modernizovaných přepravních zařízení, nadstandartní snowpark, skialpinistické trasy, ideální sportovní i začátečnické svahy, denodenní "manšestr" a abnormálně příznivé sněhové podmínky dokreslující kvality, šiři a komplexnost místní ski-nabídky.

Malebné centrum Ponte di Legna versus lyžařským turismem pulsující Tonale nabízejí i kompletní infrastrukturu služeb a pestrou škálu polyžařského vyžití včetně bazénu, ski-barů, diskoték, půjčoven sněžných skútrů apod.

Hodnocení zákazníků CA mONTY s.r.o.

Itálie - Ponte di Legno - resort Adamello ****

Dobrý den,

z Adamella jsme byli opravdu nadšeni. Super ubytování na velice slušné úrovni za bezkonkurenční cenu. Velmi ochotný personál a možnost objednat každé ráno čerstvé pečivo za ceny místních pekáren.
Poloha apartmánů hned u sedačkové lanovky skicentra Ponte di Legno a kabinky na Passo del Tonale.
Loni jsme byli lyžovat ve středisku Aprica a byli jsme neskutečné zklamáni. Letos jsme chtěli na Passo del Tonale, ale vše bylo obsazené. Hned druhý den se ukázalo jaké to bylo štěstí. Ponte di Legno je opravdu vynikající středisko, s denně upravenými a opravdu rozmanitými sjezdovkami, s velice dobrým zázemím a propojeností kabinkou na Passo del Tonale a ledovec Pressena. Pressena také není špatná, ale jsou tam v podstatě dvě sjezdovky a při větší koncentraci lidí si moc nezajezdíte. Passo del Tonale nestojí ani za řeč, je tam sice dost sjezdovek, ale všechny mírné, krátké a milion lidí. Ponte di Legno můžu jen doporučit, nadchlo mě natolik, že se tem příští rok určitě vrátím.

Děkuji Vám Petro za vynikající doporučení

S pozdravem M.T.