Recenze dovolených ITÁLIE - Řím - eurovíkend

Recenze dovolených - PEVNINA - Řím

Hodnocení CA MONTY s.r.o.

Řím (italsky a latinsky Roma, přezdívaný též Věčné město) je hlavní město Itálie, oblasti Lazio a provincie Roma. Jde o jedno z nejstarších evropských měst, byl založen před více jak 2 700 lety (podle římské tradice se tak stalo 21. dubna 753 př. n. l.).

Po staletí byl hlavním městem Římské říše, nejmocnější evropské mocnosti starověku. Latina dala základ mnoha evropským jazykům, římské právo se stalo vzorem mnoha právních a politických systémů.

Na území města leží samostatný stát Vatikán, sídlo papeže, hlavy katolické církve.

Antické památky

Nejznámější starověkou památkou je Koloseum z roku 80, největší antické divadlo, dále téměř úplně zachovaný Pantheon (v současné podobě z let 118128), zbytky antického fóra na Forum Romanum, mohutné Caracallovy lázně (kolem 217), triumfální oblouky a Andělský hrad. Kromě toho vodovody, množství menších staveb a základy později přestavěných budov.

Hodnocení zákazníků CA MONTY s.r.o.

     
   
 

Itálie - Řím - letecký eurovíkend

Vážená paní Voborniková,

chtěla bych se podělit o dojmy ze zájezdu. Přes Vaší CA jsem se zúčastnila leteckého poznávacího zájezdu od 1.4.9.2011 v Římě. Vše probíhalo bez problémů  včetně cesty, ubytování a stravování. Co vyšlo velmi dobře tak to bylo počasí - ale dalo se předpokládat, že i v tuto dobu bude v Římě velmi pěkně. Ve skupině nás bylo asi 20 účastníků, všichni byli bezvadní, komunikativní, příjemní lidé. Co bych ale chtěla zvláště vyzdvihnout, tak to byla průvodkyně paní Jitka Matysková z Bystřice p. Hostýnem. Byla jsem na několika poznávaacích zájezdech, kde byli dobří průvodci, ale na paní Jitku nikdo neměl. Její znalosti, ochota, komunikace a vstřícnost ke všem, kdo se zájezdu účastnili, tak klobouk dolů . Vždycky dobře poradila, informovala a hlavně vždy s úsměvem. Každému na takových akcích bych paní Jitku Matyskovou doporučovala a nebo ještě raději naklonovala. Jí děkuji za velmi pěkný zážitek, na který budu dlouho vzpomínat a touto cestou srdečně zdravím.

S pozdravem Naďa P.