Recenze dovolených ITÁLIE - ostrov Sardinie

Recenze dovolených - ITÁLIE - ostrov Sardinie

Hodnocení CA MONTY s.r.o.

Sardinie (italsky: Sardegna, sardinsky Sardigna, Sardinna nebo Sardinnia) je autonomní oblast a ostrov na jihozápadě Itálie o rozloze 24 090 km² ve Středozemním moři. Samotný ostrov Sardinie je druhým největším ostrovem Středozemního moře (po Sicílii), ležícím mezi Apeninským poloostrovem, Španělskem, Korsikou a Tuniskem. Region má rozlohu 24 090 km², přes 1,6 miliónu obyvatel a dělí se na 8 provincií. Hlavním městem je Cagliari. Na ostrově se mluví kromě italštiny také sardinštinou.

Hodnocení zákazníků CA MONTY s.r.o.

Sardinie - Baia De Bahas -rezidence Antonina ***

Dobrý den,

    začal bych u počasí, které bez ohledu na námi špatně zvolený termín (příliž brzy) bylo milosrdné. Teploty mezi 25ti až 30ti stupni a po většinu pobytu slunečno. Trochu nepříjemný byl neutuchající silný vítr, který hlavně znepříjemňoval život na pláži. Ubytování mělo několik na začátku nepříjemných prvků, které se posléze ukázaly jako nepodstatné. Při dojezdu se ukázalo, že pracovnice na recepci umí pouze italsky. Ceny za ručníky byly ještě o dvě EURa vyšší, tedy 48 eur za týden a osobu, a za tuto cenu nám bylo prádlo vyměněno jednou, přičemž jsme si museli sami vždy povléct. To mi připadá za 192 EUR tochu přehnané. Ubytování v části objektu s bazénem neměli připravené a po celou dobu našeho pobytu tam pracovaly údržbářské čety. Nevím tudíž, zda se nám dostalo ubytování v takzvaném trilu. Zato se nám dostalo ubytování s nádherným pohledem na moře, zatímco z původně objednaného bylo vidět leda do .....Z toho je vidět, že ne všechna drobná příkoří musí skončit špatně. Nicméně těchto prostor bylo v ubytovacím kompexu jako šafránu a tudíž výhled na moře považuji za šťastnou náhodu. Pláž patřící ke komplexu je nepoužitelná, neboď je v ní vody jako v dětskám brouzdališti. Naštěstí jsme hned druhý den objevili nádhernou pláž s lehátky a slunečníky (což v dané lokalitě není vůbec běžné). Poté, co si nás plavčík oblíbil jsme platily za sestavu dvou lehátek a slunečníku 10 EUR za den. Na pláž se z moře sjížděly jachty zbohatlíků, takže jí lze považovat v dané lokalitě za vyjmečnou. Jinak jsme cestovali po celé severní Sardinii a bylo to (včetně návštěv několika vinařství) moc pěkné. Zvláště vydařený se mi jeví návštěva Bonifácia na Korsice. Co ce týče problému s trajektem, použil bych rčení Komu žalovat. Fakt je, že když se v neděli dostavíte do přístavu, kde Vám lámanou angličtinou řeknou, že ten papír co máte v ruce je nějak divnej a společnost, která je na něm uvedená ten den nejede, tak máte opravdu o radost postaráno. Navíc Vás odkážou na uzavřenou kancelář, což Vám na radosti nepřidá. V tomto ohledu musím ocenit práci zaměstnanců Vaší partnerské cestovní kanceláře, kteří okamžitě po našem zavolání pochopili problém okamžitě a během cca 30 minut zjistili relevantní informace, které nás uklidnily a co víc, ukázalo se, že jsou pravdivé. Nejhloupější na celé věci bylo, že jsme se dostali do Livorna až ve 23.00 a jízda celou noc domů mi dala mimořádně zabrat.

    Nicméně to vše jsou prkotiny a dovolená byla velmi krásná, jídlo (zvláště pak ryby a mořské plody), sýry a salámy velmi chutné a místní víno opravdu uspokojivé. Tímto bych Vám rád ještě jednou poděkoval za pomoc a radu a těším se na příští rok.

 

Matěj