Recenze - Cestovní agentura CA MONTY s.r.o. Kladno

Recenze

 

Zajímá nás, jak jste byli spokojeni se službou, kterou Vám cestovní agentura CA MONTY s.r.o. poskytla.

Nenechávejte si svůj názor pro sebe a hodnoťte, prosím, Ca Monty ve službě Google Places:

Odkaz pro vložení reference na Google Places

Pravděpodobně bude potřeba udělat pár jednoduchých kroků při hodnocení (přihlašujete se svým google účtem, v rychlosti potvrďte vytvoření

profilu hodnocení a můžete hodnotit)

 


 

 

 

Kypr - Protaras - hotel Crystal Springs**** 21.11.2013
 

Dobrý den. nejdříve Vás obě zdravím.Chci poděkovat za tip na dovolenou na Kypru v hotelu Crystal Springs oblast Paralimni, bylo  to  úžasné. Dovolte mi zaslat malý komentář, jako takovou recenzi. 

Dovolená tzv. 8 denní je de facto 7 denní. Doprava  letadlem společnosti Smart Wings byla velmi příjemná a vše bylo  bez zpoždění. Cesta do hotelu trvala asi 1 hodinu. Ubytování bylo velmi rychlé a  řekl bych bez komplikací, včetně okroužkování divokého ptactva z ČR, tedy nás. Probuzení ráno ve velmi příjemném prostředí vkusně zařízeného a  čistého pokoje bylo moc fajn, stejně tak první výhled z lodžie pokoje přímo na  bazén, moře, a další součásti hotelu Crystal Springs (což mají všechny pokoje). Celý pobyt byl fantastický, příjemný a vstřícný personál, česky i slovensky hovořící, výborná kuchyně , kvalitní a různorodá nabídka nejen jídel, ale i zeleniny, ovoce, zákusků, zmrzliny, stejně tak služby pool baru. Nelze nezmínit příjemné zázemí hotelu, kam lze zařadit  velmi dobře zařízenou  posilovnu, kulečník, další hrací stoly, pro dámy salon,  masáže atd. Jistě sem patří i velký a čistý bazén, bazének pro děti a dětské  hřiště. Velmi příjemné byly prostory zahrady, která byla dle hodnocení mé  ženy přenádherná a v ní umístěná lehátka, která byla velmi pohodlná. Ocenili jsme i každodenní výměnu velkých osušek na lehátka k moři, která byla jak u bazénu tak u moře zdarma, což většinou nebývá, I zde vládla klidná a pohodová atmosféra. Nelze nezmínit služby animátorů , které byly na slušné úrovni, i když bychom  si uměli představit větší sportovní vyžití. Večerní programy až na jeden den,kdy to zpěvačce úplně nevycházelo, byly také příjemným zpestřením večera u skleničky dobrého drinku,vína či džusu, nebo sklenice chlazené vody. 

  Moře nemělo chybu, klidné, křišťálově čisté, teplota vody 28 - 29 stupňů a teplota vzduchu na slunci kolem 40 stupňů,  ale velmi příjemná, nebe bez mráčků po celou dovolenou. Také jsme  využili možnosti podnikat do města Protarasu večerní vyjížďky hromadnou dopravou (autobusem za 1,5 euro na osobu),zastávka hned u hotelu. Město mělo příjemnou atmosféru, je nutné počítat na hotelu i ve městě s velmi početnou klientelou s rusky hovořících zemí.

 Velmi oceňujeme čistotu nejen v hotelu a jeho okolí, ale i ve městech a můžeme porovnávat jelikož jsme navštívili při dovolených již několik ostrovů a destinací. Závěrem tedy jen dodáváme velkou spokojenost, moc jsme si odpočinuli v příjemném prostředí a u nádherného moře. Tedy doporučujeme a věříme, že pokud se nic v daném hotelu nestane bude to vždy nádherná dovolená, snad  jsme nezapoměli v komentáři na nic. 

Také můžeme poskytnout fotografie pokud bude z Vaší strany zájem, pro propagaci dané destinace si jistě vyberete. Ještě jednou díky J a M H. přejeme příjemný večer

Turecko - severní Kypr - Famagusta - hotel Crystal Rocks *** 2.11.2013

Dobrý den,
Na severním Kypru v hotelu Crystal Rocks se nám moc líbilo. Je to opravdu velmi malý hotel se 64 bungalovy, které byly velmi prostorné.Buď byly mezonetové, nebo dvojpokojové. Bylo tam naprosto úžasně. Žádné davy lidí, žádný ruch v okolí. Personál ochotný. Tobogány fungovali, všude bylo čisto a u jídla si vždy každý vybral. Od nás naprostá spokojenost.
S pozdravem M. S.

Řecko - Kefalonie - Kunopetra - hotel Ionian Sea *** 27.10.2013

Dobrý den Petruško,
Kefalonie byla prostě úžasná. Hotel, personál, moře, služby,jídlo....prostě paráda!!!!!!!!!!!!!!!!!
zbytek dopovím)

hezký den M.

Maledivy - Baa Atoll - hotel Royal Island ***** 22.10.2013

Dobrý den. 

Bylo to moc hezké. Cyklon se nás příliš nedotknul. Jen prý bylo víc mraků a deště než je tam standart. Ale i tak nádhera. 

Resort dostál svému počtu hvězdiček jen tak tak. To pro úplnou objektivitu.

Také někteří z personálu mohli být trochu víc milejsi. 

Šnorchlovaní tam docela jde. Čekal jsem trochu vice. Ale já se potapim tak jsem náročný. 

Je to tam ráj. 

Moc děkuji a ať se Vám daří. 

P.H. 

Portugalsko - Madeira - Fly & Drive - 22.10.2013

Dobrý den,

Vše bylo v pořádku, dokonce dost místa v letadle jen počasí trošku zlobilo.

S hotely nebyl nikde žádný problém, jen si každý musí vybrat dle svých požadavků.

Hotely ve starém Funchalu jsou opravdu starší a například greco bych moc nedoporučoval (koupelna tak ze šedesátých let ) ale jedna noc se dala přežít. Celkově hotely v centru jsou při dobrém počasí nevětratelné. Naopak paul do mare příjemně překvapil, ale vesnička je dost špinavá a je vhodný spíš k výletům. Urzo je zajímavý hotel v horách, ale pozor na restauraci ( je dost drahá a obsluha čeká na velké peníze). Zato quinta do furao byl balzám na duši, klientela jsou movitější němci a rusové. Restaurace v tomto hotelu je na vysoké úrovni a ceny přijatelné.(reservace stolů přednostně pro hotelové hosty s výhledem na oceán a ten je fantastický). Snídaně na madeiru na hodně vysoké úrovni.Měli jsme zde i zdarma ochutnávku madeirského vína. Ceny k zakoupení 10,15,25 láhev dle stáří. Estalagem do valle je klidný hotel v krásným výhledem (trošku se hůř hledá, ale s autem žádný problém). Jinak z třetí cesty po madeiře si myslím, že se začíná dost investovat do turistických míst a restaurace i trošku zlevnily. Pozor ve Funchalu na tržnici – taková lákačka na peníze (vše se dá sehnat okolo za 1/3 cenu).

Velký fanoušek Madeiry Míra

Chorvatsko - Šibenik - kemp Solaris - karavany - 22.10.2013

Přeji dobrý den,

V Šibeniku to bylo moc hezké, jen několik nedostatků měla Viktorka.

Karavany mají v tomto kempu přímo u vjezdu do kempu, takže od rána do večera tam byl hluk. Karavany byly celkem v pořádku, jen staré a hodně opotřebované. Jinak služby CK byly v pořádku. Jinak co se týká poskytovaných služeb a atrakcí vše je zpoplatněno, takže v kempu je docela draho. Moře nádhera, pláže jak písek tak i kamínky.

Asi už bych asi do karavanu nejela, mobilhome jsou určitě o hodně lepší….  

Řada lidí byla s umístěním karavanů znechucená. Jinak vše ok….

Příští rok mám slíbený letecký zájezd (na manžela byla cesta moc dlouhá).

Přeji hezký den.

K.H.

Anglie - poznávačka Londýn - 21.10.2013

Ahoj Péťo ,   Anglie se nám tradičně líbila,  už jsme to tam znali – všechna ta města, kde už jsme byli 3x. Tak to mělo tu výhodu ,že jsme chodili samostatně. Průvodkyně dobrá –učitelka z Brna. Počasí vyšlo krásně. V Londýně jsme  jeli i metrem , protože tam byl cyklistický závod a autobus musel parkovat u Hyde parku a ne v centru u Temže , jako vždy.  Nejhorší byla cesta nazpátek – noční přejezd , pak mě strašně bolela záda. Ale Míša , říkala zbyli nám libry  , musíme příští rok zase do Anglie.  Hezký den mag

Řecko - Rhodos - Lardos - hotel Kamari Beach*** 21.10.2013

Také přeji dobrý den. Určitě bych se ozvala později, ale byla jste rychlejší. Dovolená byla v celku OK. Bydlení super, jídlo také, každý si vybral z nabídky. První dvě noci bylo chladno, velký vítr /prý v týdnu před námi bylo dost chladno/ a tak se moře dost ochladilo /asi 20-21C/

Ale koupaly jsme se s kámoškou každý den. Pláž písčitá, místy oblázky, moře čisté. Jinak během celého týdne svítilo slunce a bylo velmi příjemné počasí. Jediné mínus bylo, že večer nebylo kam jít. Byla brzy tma a veřejné osvětlení nikde žádné. Jinak jsme byly individuálně na výletě v Lindosu, tam to bylo velmi pěkné , i vesnička Landos je pěkná. Trošku horor byl zpáteční let. Pilot nás po nástupu informoval, že letadlo poletí 3 3/4 hod. protože se bude vyhýbat bouřkám, které prý jsou nad celou Evropou a od Drážďan po Košice je velká mlha, takže nás Praha pravděpodobně nenechá přistát a tudíž se vrátíme a přistaneme pravděpodobně někde v Itálii a tam počkáme až v Praze mlha opadne. To mě málem ranilo, při představě, že se budeme celou neděli povalovat někde u Italů na letišti. Ale naštěstí se předpoklad nevyplnil, v Praze byla mlha nahoře, ale jak jsme klesli někam kolem 1500m, byla pryč a přistání bylo sice se zpožděním, asi 2,5 hod., bez problémů. Dovča se nám líbila a budeme na ni určitě rády vzpomínat. Příští rok Vás určitě zase vyhledáme/ již teď máme představu Turecka nebo se vrátíme do Bulharska, tam to nemělo chybu/. Mějte se pěkně, pozdrav též Barušce. P.B.

Řecko - Rhodos - Paradisi - hotel Vallian Village *** - 21.10.2013

Dobrý den paní Petro, ja se omlouvám ,že jsem se tak dlouho neozvala.Dovolená byla prima ,co se týká persoválu ,ubytovaní a jídla.Ale co se týká pláže hruza ,jen samé kamení .Defakto 6 lehátek bez slunečníku a to byla plááž.Nebylo si kam sednout.Jinak v hotelu samí angličani kteří se slunili u bazénu celý den a pak se namočili ašli opět se opalovat.Ale ztěžovat si nemužu protože jsem si hotel vybrala sama ,ale už bych tam neletěla. Jinak moře bylo úžasné, našli jsme si s vnoučkama velké kameny, na kterých se dalo ležet, upozorňuji, že hotel ležel dál od města.Určitě se u vás zastavím pro nový katalog.Mějte hezký den.Hrab.           

Řecko - Zakynthos - Tsilivi - hotel Tsilivi Admiral*** 21.10.2013

Dobrý den již jsme se chtěli u vás zastavit ,moc se nám na Zakyntosu líbilo všechno bylo v pořádku.Měli jsme krásné počasí,jídlo i ubytování skvělé kousek k moři to nám vyhovovalo.Byli jsme na krásném výletě i v aqaparku.doporučili jsme to i našim mladým. Bylo tam hodně Čechů domluvili jsme se i na recepci.Zdravíme a děkujeme Nov. 

Tunisko - Tabarka - hotel Yadis*** 21.10.2013

Dobrý den,
dovolená se nám líbila. Měli jsme ohromné štěstí, že jsme se nakonec rozhodli
pro tento hotel a ne pro Golf Beach. Ten byl totiž katastrofální. My jsme byli
v perfektní sestavě, takže to bylo super, ale ty co neměli takovou partu, tak
si to tam moc neužili. V Tabarce došlo před rokem k ošklivé vzpouře a velkou
část hotelů tam převzali místní, kteří je neuměli řídit a 80% jich krachlo.
Tabarka je špinavá, prodejci dost agresivní. Sami jsme tam zažili nepříjemný
zážitek, proto jsme zbytek strávili v hotelu. Tento hotel byl hodnocený jako
nejlepší na Tabarce a předčil i 5* hotely. Nepříjemné bylo, že když jsme
přijeli tak za pár dní končil ramadán a místní pánové( a to opravdu jak
zaměstnanci tak místní obyvatelé), byli dost úchylní, takže pohybovat se zde
sama žena byla pomalu sebevražda. V bezpečí se zde necítila pomalu ani babička.
Pláž a moře čisté, ale nedostatek lehátek (tudíž pořád boje), v moři bylo dost
medúz( to se snažili dlouho tajit), náš Lukáš to taky dost schytal. Jizvu má
ještě teď. Když se to, ale stalo tak se místní ze dvou pláží snažili mu pomoci
všemi způsoby a i když způsob drhnutí a ošetření byl dost děsivý, tak to
zabralo a za dva dny už se znovu koupal.Pár dní byla černá vlajka, ale to se
nedá ovlivnit. Bazén byl čistý bez koupání místních( ty chodí do okolních
větších bazénů). Ubytování : za 5 euro se snažili nám vyhovět a vybírali jsme
snad z 8 pokojů. Nakonec jsme měli 3 pokoje vedle sebe. Přes balkón jsme
chodili k moři ( to bylo super) Jídlo : určitě jsme hlady netrpěli. Výběr nebyl
tak pestrý, ale celkem to šlo. Svačiny moc nefungovali, ale byli si toho
vědomi, proto nebránili když jsme si nesli od snídaně namazané bagety.Zábava:
animátoři super. Dost jich bylo z hotelu Abunavas. Snažili se, večer vystoupení
(dost zapojovali hosty), já jsem nakonec také hrála v představení( prostitutku
co se prodá za 10 dinárů), hezky tančili, scénky, bingo, dětské disco, večerní
tance. Vše se odehrávalo u bazénu. Bar fungoval celkem dobře(pivo víno
nealko)Káva jenom někdy, ale oni jí mají tak ošklivou, že ji stejně nikdo
nevyžadoval. Neslyšela jsem, že by měl někdo  střevní potíže.Celkové
shrnutí : tento hotel je asi jediný, který bych z Tabarky doporučovala.
Je  spíš pro rodiny s dětmi, ne pro páry nebo partičky děvčat. Česky zde
umí všichni a není potřeba umět jazyk.Od letiště asi 10 minut jízdy. Odlet bez
zpoždění, takže za pár hodin jste jak v hotelu tak poté i zase doma. To co jsme
od dovolené očekávali my nám to splnilo a opravdu jsme si to užili. Přikládám i
pár fotek
S pozdravem
P.B.

Řecko - Kos - Kardamena - hotel Blue Lagoon Vilage***** 15.10.2013

Dobrý den, měli jsme u Vás zakoupenou svatební cestu do Řecka na ostrov Kos hotel Blue Lagoon Village. Píši jak se nám líbilo :)  Byli jsme moc nadšeni a spokojeni personálem, jídlem a službami celkově, kolem hotelu i na pokojích stále čisto a všeho dostatek. Měli jsme krásný výhled na moře jak jsme si přáli, jediné co by jsem asi vytkla jsou v moři velké kameny, ale za to hotel nemůže :) a internet za poplatek, což mi přijde u takového komfortního hotelu docela blbé a pokud cestujete na výlet od cestovní kanceláře blue style nemáte ani nárok na nějaký balíček jídla sebou....což se mi také nelíbilo, ale přežily jsme to :) takže to je asi vše jinak se nám moc líbilo :) s pozdravem manželé H.

Řecko - Rhodos - Ixia - hotel Oceanis Rhodos - Trianta - hotel Oceanis Beach**** 15.10.2013

Dobrý den,

Tak píši, jak jsem slíbila recenzi na hotel Oceanis Rhodos Ixia (byli jsme zde v termínu 25.9.-2.10.). Hotel byl moc hezký, jídlo výborné (čerstvé, velký výběr), zábava také na jedničku (bohatý animační program). Hotel je určený spíše pro mladé páry, pro starší asi moc rušný. Počasí také vyšlo na jedničku, pořád kolem 25-27 stupňů, jen jeden den ošklivo. Slabou stránkou ale byla rušná silnice přímo před hotelem a pláž, která byla úzká, hned u silnice a neuklizená (půjčili jsme si auto a jezdili se koupat jinam). V letovisku byly jen hotely a pár krámků, žádný noční život. Kdybych to shrnula, tak my jsme byli moc spokojeni, jen pláž ubírala na kráse, ale hlavně že vyšlo počasí.

Ještě jednou děkuji za zprostředkování dovolené a příště se na Vás určitě zase ráda obrátím!

S pozdravem

K.V.

Řecko - Rhodos - hotel Princess Andriana Resort & SPA ***** 23.9.2013

Dobrý den paní Voborníková,

včera jsme se vrátili z Rhodosu a jak jsme slíbila, tak píšu naše zážitky hlavně z ubytování. Musím říct, že jsme byli naprosto nadšeni. Ubytovali nás hned po příjezdu, což bylo cca kolem 11 hodiny. Dostali jsem apartmán s bazénem. Pokoj byl v těsné blízkosti pláže. Samozřejmostí bylo i novomanželské přivítání - šampaňské, ovoce, sladkosti. 

Vzhledem k tomu, že je to nový hotel, je tam naprosto všechno čisté, nové, prostě krásné. Úklid pokoje 2x denně mi přišel až zbytečný. Jídlo a pití bylo od rána do večera. Všechno moc dobré, za celý týden jsme nestačili vše ochutnat, takže zde určitě neplatí, že se Vám Al přejí. Večeře bývají tématicky zaměřené.

Animátoři se v hotelu starají o zábavu, pokud však nechcete, není to nic násilného ani otravného. Každý večer se v místním "divadle" pořádá nějaká show. 

Půjčovnu aut přímo na hotelu jsme rovněž využili. 

Nemáme k tomu jedinou výhradu, až na to, že to hrozně rychle uteklo. Hotel nasadil tak vysokou laťku, takže příští návrat na Rhodos bude jasná volba. 

Udělali jsem pár výletů a takto hezký hotel s tak krásnou a klidnou pláží přímo u hotelu jsme neviděli. 

Příště bych se nebála do ubytování v žádném případě zainvestovat a zaplatila bych si za lepší pokoj, stojí to za to :)

Je pravdou, že ubytování v blízkosti hlavního bazénu může být trochu hlučné, ale nemáme s tím zkušenosti.

Pokud budete chtít nějaké další informace, které jsem zde nezmínila, určitě se na mě obraťte. 

Ještě jednou bychom Vám chtěli poděkovat za výborný typ. 

Přeji pěkný večer. 

P a V Tej.

P.S. posílám pár fotek z ubytování :-)

Tunisko - Djerba - hotel Meninx***+ 11.9.2013

Paní Voborníková, 

Zasílám zprávu, kterou jsme ve francouzkém překladu uveřejnili na stránkách hotelu. 

„Dovolená snů

Dovolená v tomto hotelu byla dosud nejlepší ze všech, které jsme prožili. Veškeré hotelové služby ( od úklidu pokojů, čistoty po celém hotelu i v jeho okolí, péče o zahrady, bazénu, restaurace…. ) byly vynikající a prováděné každý den. V restauraci bylo vždy nepřeberné množství druhů jídel, nápojů, včetně velkého výběru zákusků, ovoce a zeleniny. Jídlo se dennodenně měnilo a vždy bylo vynikající. Najíst se bylo možné buď uvnitř nebo ve venkovní restauraci, či ve snack baru, na který navazovala krátkým chodníčkem cesta na pláž a trvala maximálně 1 minutu. Pláž byla denně uklizena a dalo se zde využít mimo plavání i různé vodní sporty, plážový volejbal, nebo jízda na koni či velbloudu. Během dne bylo možno využít výletů poskytovaných hotelem. Neskonalý dík patří Animačnímu týmu, který se  během celého dne až do noci snažil navodit výbornou náladu a nabízel mnoho aktivit, ať už to byla vodní gymnastika, step aerobik, vodní pólo, plážový volejbal, dětské soutěže, chůze či běh po surfu, tanec okolo židliček, šipky, hry pro úplně nejmenší děti a další množství skvělé zábavy. Večer byla vždy Minidiscoshow pro děti a  následovala další zábava jako například tanec, bingo, tombola…. Poté jsme ještě navštěvovali vynikající noční show v amfiteátru v areálu hotelu, která se měnila každý den. Členové Animačního týmu si zaslouží obrovskou poklonu za svá večerní show, ať už šlo o kostýmy, animaci, hudbu, choreografii, komické výstupy, scénáře, taneční vystoupení… . Vtáhli diváky do děje a to i fyzicky, protože je občas pozvali na pódium, aby si zde zasoutěžili, nebo se zapojili do komické scénky. Patří jim velký dík za skvělou atmosféru a maximální nasazení, při veškerých aktivitách během dne i při nočních show. Díky nim se naše dovolená stala báječnou. Všichni členové Animačního týmu, stejně tak veškerý hotelový personál byli velice milí, usměvaví a vstřícní. Velice rádi bychom se tam opět příští rok vrátili a všem bychom tuto atraktivní dovolenou vřele doporučili.“

S pozdravem, R.Č. Kladno

Španělsko - Malgrat de Mar - hotel Amaraigua*** 4.9.2013

Subject: Pozdrav od moře.

Cauky Petruś a Barčo, posíláme Vám krásný pozdrav od přenádherně průzračně modrého moře, to je naprosto úžasné a hotel opravdu kousek. Hotel je obyčejný, spíše rodinného typu,ale čistý. Úklid na pokojích i v jídelně bezva. Jídlo dobré, všeho dost a kmitají jako myšky. Máme terasu, menší pokoj a velkou koupelnu a opravdu čistota. Kolem není žádný přepych ani auly atd. opravdu rodinné,ale pro nás pohoda, to jen, abys věděla pro ostatní.Služby delegátů super, ochotní. Akorát je tu do 3 m v moři hned hloubka, tak bych nedoporučovala s malými dětmi, bazenek je prťavý a okolí nic moc, ale to se nás netýká, my jsme mořovací. Snad jsem napsala vše. Delfíny mám za sebou ve dvou programech byli skvělí, kdyby je dávali vedle v hotelu za 1euro,tak chodím každý večer,cusky zdravíme vás Jana a Pavel      

Maďarsko - Sárvár - hotel Park Inn**** 2.9.2013

Dobry den, 

jeste jednou dekujeme za zprostredkovani dovolene v Sarvaru. Dovolena splnila nase ocekavani.

Vzkaz pro ostatni klieny: ochotny personal, moderni a ciste pokoje, vhodne pro vsechny vekove kategorie, hodne atrakci pro deti , prijemne mestecko, naprosto bezpecne, klienti, kteri neumi jazyk se nemusi obavat - nejlepe se domluvi cesky:). Nektere materialy jsou take v Cj. Perfektni pro nemocne lidi s pohybovym aparatem. Mnoho bazenu, teplych i studenych, velke mnozstvi obcerstveni. Moznost zapujceni kol ve velmi slusnem stavu a velmi levne. 

V lete  je velke mnozstvi navstevniku, vsichni se v pohode vejdou, ale nekoho by to mohlo odradit. V jidelne je hodne plno. Nejedna se o klidne stravovani jako v hotelu tohoto typu napr. v Rakousku.Mesto je rusnejsi. Neni tam pesi zona, ale da se prochazet okolo silnice nebo kolem hradu. Je tam velmi pekne arboretum. Vylet se da udelat na Balaton, nejblizsi cast je asi 80 km. 

Tato dovolena rozhodne neni vhodna pro toho, kdo chce poznavat krasna mista, hodne chce videt a rad cestuje.

Jeste 2 typy - dovolenou jsme si prodlouzili o zastavku ve Vlkoline pod Velkou Fatrou v penzionu Sidorovo. Nadherna priroda, moznost mnoha vyletu i vystupu v okoli, relaxacni misto, vyborna domaci kuchyne a velmi mily a ochotny majitel. Jedna se o rodinne podnikani.

Domu jsme se vraceli pres Lednici a ubytovali jsme se v penzionu U Fabu. Opet velmi pozitivni atmosfera, vse je z dreva, penzion je srub. A zamek je prekrasny, stale probiha rekonstrukce dalsich casti. Opet moznost vyletu na kole.

Mejte se hezky.

S pozdravem, HD 

Chorvatsko - Baška Voda - vila Ivona 20.8.2013

Dobrý den paní Voborníková,
 
Dovolená v Chorvatsku - Baška Voda, byla krásná. Prostředí i ubytování bylo velmi kvalitní. Personál byl příjemný, pouze strava postupem dní upadala na kvalitě. Doprava od společnosti Intertrans byla též na nejvyšší bezpečné úrovni. Byli jsme velmi spokojeni s Vaší cestovní kanceláří a příští rok se na Vás znovu rádi obrátíme. Jsme rádi, že nám byla doporučena Vaše společnost.

Děkujeme a přejeme příjemný den H.

Řecko - Rhodos - Kolymbia - Memphis Beach *** 16.8.2013

Dobrý den,
myslela jsem, že se u Vás stavím a povyprávím. Pro nedostatek času jen stručně. Byli jsme nadmíru spokojeni a to doslova se vším. Ubytování skvělé, pesonál vstřícný, dobrá kuchyně, moře nedaleko. Půjčili jsme si auto i skůtr, projeli ostrov ( na vaše doporučení - děkujeme) Jen na manžela tam bylo moc vedro ;-). Chtěla bych vám poděkovat za projevenou snahu a zájem. Naschledanou při další dovolené s vaší CA! A.

Řecko - Zakynthos - Tsilivi - hotel Alexandra Beach **** - 15.8.2013

Dobrý den,

chtěla bych poděkovat za doporučení velmi hezkého hotelu v hezkém prostředí. Dovolenou jsme si tam velmi užili.

S pozdravem

P.F.

Londýn a Windsor - poznávací zájezd - 12.8.2013

Dobrý den,

chtěla bych Vám velice poděkovat za úžasnou dovolenou, kterou jsme mohli díky Vám v Londýně prožít.
Za těch pár dní jsme se dozvěděli tolik informací a zážitků, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. Hlavně díky průvodkyni,p.Tesařové, která snad věděla o Londýně naprosto všechno. Řidiči byli také moc ochotní a naslouchali našim požadavkům.

Ještě jednou moc děkuji a přeji mnoho dalších tak úspěšných zájezdů.

S pozdravem,R.

Bulharsko - Slunečné pobřeží - hotel Zefir Beach *** 19.7.2013

Dobrý den,dovolená byla nádherná. Místo moc hezké. Děkujeme za Vaši pomoc při výběru.Hezký hotel, dobré jídlo,  víno, pivo,...........ale i kila navíc J.S.

Rhodos - Lardos - Kamari Beach *** 18.7.2013 

Ahoj holky moje..:o)))

Bylo úžasně a byli jsme maximálně spokojení…:o) fakt…prostě jste nejlepčí!!!:o)

L.P.

Tunisko - Hammamet - hotel Nesrine **** 9.7.2013

Dobré ráno "monťáci", včera - no, vlastně už bylo dnes, jsme se vrátili z naší oblíbené destinace. Hotel NESRINE byl superB-), vše fungovalo jak mělo, lehátek i v sezóně dostatek, mraky dobrého jídla(které doplňovali ještě 10min před uzavřením jídelny), pokoj se denně uklízel. S cestovkou BLUE STYLE bylo vše v poho, delegátka příjemná a ochotná.

Z pokojů jsme museli vypadnout ve 12H (klasika), ale uschovali nám kufry v zamčené místnosti a půjčovali klíč od pokoje na vysprchování a převlíknutí.

Adámek(ten 4-letý) se vyřádil v malém bazénku dostatečně, Kubča řádil ve velkém, jen by přivítal skluzavky-třeba se příště poštěstí a tobogán pořídí. Na pláži bylo vždy dost lehátek a houbiček i když jsme si přispali a v pohodě nasnídali. Kluci v písku hrabali hrady, v moři často chaluhy, ale jen na začátku dál už OK.

Pokud někdo chce tip na dovču v Tunisu pro normálního člověka bez přehnaných nároků,  hotel NESRINE ani letos nezklamal, můžete ho v klidu a bez obav ze záporných reakcí doporučit. Když si vzpomenu na tu hrůzu, co byla  loni, tak jsme letos měli prezidentský servis...............:-)

Nejhorší byly ty večerní lety, na hotel jsme se dostali po 23H a zpět jsme přistávali až 00:45. Ale to CK neovlivní a dá se to přežít. 

Brzy dorazíme a začneme plánovat příští rok, chtěla bych to MAROKO.

Hezký den, hodně spokojených klientů a snad teplé prázdniny.

M.P.

Zakynthos - Tsilivi - hotel Tsilivi Admiral *** 9.7.2013

Ahoj Péťo, cesta, hotel, jídlo , pokoje vynikající! :) jen se doplácí 5 EUR/den za klimatizaci. Jinak zatím vše nádhera. Měj se. Pa D.H.

Tunisko - Mahdia - hotel Thapsus *** 9.7.2013

Dobrý den, tak už jsme bohužel doma z dovolené. Byly jsme s mamkou naprosto spokojené, dovolenou jsme si užily a nejradši bychom se vrátily zpátky. 

Jelikož měl náš odlet zpoždění 2 hodiny, tak jsme na hotel přijely pár minut po půlnoci. Dostaly jsme pokoj ve 2. patře, ale když jsme otevřely dveře, tak na nás čekala jedna manželská postel a třetí postel nikde, takže jsme musely zpět na recepci a vyřešit to. Recepční nám říkal, že do 10 minut nám ji přinesou, z 10 minut byla hodina, takže jsme byly unavené a otrávené, ale to byl jediný malý problém, co se nám během pobytu naskytl.

Na hotelu je vidět, že už má něco za sebou, ale každý den čisté ručníky, uklizeno. Nejdůležitější je, že bylo čisto. Takže naprostá spokojenost.

Jídlo bylo dobré, sice se často opakovalo, ale co bychom chtěly od 3*. Dokonce se i grilovalo, každý den byly ryby. Takže není co vytknout :-)

Pláž byla uklizená, čistá. Akorát to na pláži hodně foukalo, tak jsme tu vydržely asi dva dny a pak jsme chodily jen do zahrady, kde to bylo o 100% příjemnější. 

Jsme moc rády, že jsme daly na Vaše doporučení, byly jsme s mamkou nadšené a rády bychom se do Mahdie ještě jednou vrátily. Určitě při výběru další dovolené zavítáme k Vám. :-) 

Přeji krásný den

K.P.

 

Řecko - ostrov Thassos - Skala Sotiros - vila Theo ** 8.7.2013

 

Mila Petulko a Barunko,

moc zdravime z Thassosu,vse super jako vzdy,rybarska vesnicka s klidnou plazi,jedna taverna ale nadherna primo na plazi,majitel Theo velky sympatak.Posledni dny jsme jezdili po ostrove,navstvili kouzelne romanticke plaze ve skalach, super snorchlovacka,ojedinelou plaz s bilym piskem a kaminky , Paradise beach barevnou pro deti.:-)Je tu nadherne,vse vam vylicim brzy,nejak se nam pobyt krati,moc za vse dekujeme , recenze budete mit opet super,krasny den brzy papa P.K.

 

Egypt - Makadi - Sunrise Select Royal Makadi ***** 2.7.2013

Dobrý den Petro,

jak se Vám daří? Vím, že toho teď máte asi nad hlavu, dovolené jsou v plném proudu že?  :)

Chtěla jsem Vám jen napsat, že dovolená byla naprosto úžasná. Vůbec se nám nechtělo zpátky domů. :( Klidně bychom ještě pár dní navíc snesli. :) Nemůžeme si na nic stěžovat. Opravdu super a určitě se do hotelu opět vrátíme, chtěli bychom už na podzim, tak snad nám vyjdou peníze. :)

Moc za vše děkujeme a snad se na Vás co nejdříve obrátíme, chtěli bysme září nebo říjen, tak uvidíme. :)

Přeji hezký zbytek dne a moc zdravím.

Karolína

Tunisko - Djerba - hotel Djerba Palace **** 24.6.2013

Dobrý den Petro,

jak se Vám daří? Vím, že toho teď máte asi nad hlavu, dovolené jsou v plném proudu že?  :)

Chtěla jsem Vám jen napsat, že dovolená byla naprosto úžasná. Vůbec se nám nechtělo zpátky domů. :( Klidně bychom ještě pár dní navíc snesli. :) Nemůžeme si na nic stěžovat. Opravdu super a určitě se do hotelu opět vrátíme, chtěli bychom už na podzim, tak snad nám vyjdou peníze. :)

Moc za vše děkujeme a snad se na Vás co nejdříve obrátíme, chtěli bysme září nebo říjen, tak uvidíme. :)

Přeji hezký zbytek dne a moc zdravím.

Karolína
Dovolená na Djerbě byla super, moře bylo čisté, jen
jeden den se objevily chaluhy ( nebo jak se tomu říká )
ale to se snažili hned dopoledne uklidit, takže vše
o.k.
Dokonce asi 3 dny bylo moře skoro úplně bez vln, takže paráda.
Jídlo bylo také super, takže se snažím nabraná 3 kg
sundat opět dolů :-)
Účastnili jsme se i jednoho výletu, který se nám
také líbil, delegátka byla super,
vše krásně a přehledně vysvětlila a během výletu se
nám snažila vše o Djerbě říci,
musím uznat, že to podala tak, že to člověka
opravdu zaujmulo.
Pokoj byl  také každý den uklizený, dokonce
jsme měli veselou paní na uklízení,
občas mi z oblečení na spaní  vytvořila něco
jako motýlka :-)

Prostě dovolená se povedla a moc se nám tam
líbilo....

Děkuji za skvělé doporučení :-))

Krásný den

M.A.

Egypt - Marsa Alam - hotel Utopia Beach *** 18.11.2012

Dobrý den,

 

v hotelu se nám velice líbilo :-)) Jídlo bylo velice dobré, akorát nám docela zkazilo náladu, když jsme se dozvěděli o zrušení našeho původního letu, který nám přesunuli na ráno :-(, ale to se asi nedá nic dělat no. Jinak vše bylo v pořádku. Každý den jsme měli vzorně naklizeno i připravené balené vody, kterých jsme měli stále dost. Takže si myslím, že nám opravdu nic nescházelo :-)

 

Přeji krásný víkend :-)

 

K.L.

Česká republika - Poděbrady - hotel Felicitas **** 12.11.2012

Dobrý den,

chtěl bych Vám poděkovat za super doporučení a uspořádání příjemných dní v super spahotelu v Poděbradech.
Když budu srovnávat s Třeboní, hotel Zlatá Hvězda, tak určitě tady je to mnohem lepší s malými dětmi, je tu bazén a všechny wellnes procedury jsou lépe situovány.
Zkrátka paráda.
Ještě jednou díky, příští týden se ozvu s tou dovolenou pro rodiče, kterým bych chtěl zas darovat zájezd pod stromeček.

hezký den M.Š. 

Španělsko - Kanárské ostrovy - Fuerteventura - Morro Jable - apaprthotel Sol Jandia Mar *** 

23.10.2012

ahojky,
posílám slíbené info

klady - hotel který má jen dvě poschodí
klidný i přesto že je velký
nejvíc lidí potkáš na jídle, jinak ne
pláž dostupná autem je fakt nádherná!
skvělé nákupy - kdo chce
skvělé jídlo - mimo hotel /srovnávám jen snídaní/
stabilní počasí

zápory - pořád fronta u recepce
pláž u hotelu - masa lidí
málo ovoce

cesta z letiště a hodiny + 1 hod čekání na recepci - to bylo fakt strašný!! Ubytovali jsme se v 10hod večer a teprve šli shánět vodu na pití atd..
pokud máš výhled na moře tak musíš kočár vláčet po schodech, ale to nám ani nevadilo.....

závěr - Kanáry nás mile překvapily - lepší než Egypt atd.. Ale opravdu nejlepší místo na Fuertě je ten jih a pak mít půjčený auto .. a jezdi t na osamělé pláže kde nikdo nebyl.. To bylo super pro prcka.. Koupili jsme mu stan na pláž a kachnu nafukovací a normálka se koupal..
Ubytování je prostorné a čisté, uklízí skoro každý den...velký balkon

nic jinýho mi nenapadá..
pa D.

Kos - Marmari - hotel Marmari Beach **** 16.10.2012

Dobrý den,dovolená na ostrově Kos,byla velmi příjemná.Ostrov je hezký a pro milovníky moře a antických památek je jak stvořený,je třeba si,ale zapůjčit auto.Hotel Marmari beach,je opravdu krásný a čisty,pro rodiny s malými dětmi  jak stvořený.Moc se nám líbila  zelen,bazeny a prostory s ruznými zákoutími. Jídlo bylo velmi dobré velký výběr všeho. Personál milý.Moře v celku čisté,jen občas chaluhy a pláže se každé ráno čistily.Jen mi možná trochu chyběly animace v čestině,nebo tak neutrálně pro všechny,aby se mohly zapojit i děti,které tyto jazyky neovládají.Již jsme byli v hotelech, kde nebyli v češtině,ale děti dokázali upoutat. To zde chybělo.Čechu tu bylo celkem dost.Byly zde v němčině a v ruštině,ale ty byly jen pro ruské klienty.Ale cekově dovolená byla krásná.

D.J.
      

Turecko - Side - Club Tayyarbey **** - zkrácenka 16.10.2012

Dobrý den,

dovolená se nám líbila. Hotel je v příjemném prostředí, čistý. Personál byl milý. Ubytování bylo pěkné, jen na vybavení koupelny bylo znát jisté opotřebení, ale vše bylo čisté. Pokoj byl ve vedlejší budově s pěkným výhledem na moře, ve čtvrtém patře bez výtahu, což pro rodinu s kočárkem, jako jsme my, případně pro starší lidi, není úplně ideální. V takovém případě je lepší zvolit pokoj v hlavní budově, kde výtah je.
Cesta na pláž vede přes zahradu, která je součástí hotelového komplexu.Pláž je čistá, přístup do moře je pozvolný a vhodný pro děti.
Cesta z letiště do hotelu i zpět, byla dobře zorganizovaná a trvala cca 1 hodinu.

Ještě jednou děkuji za vaši ochotu a pomoc při hledání naší dovolené. Přeji příjemný den.

S pozdravem

V.F.

Kréta - Hersonissos - hotel Stella Village *** 15.10.2012

Dobrý večer, jelikož jsem rovnou po dovolené nečekaně nastoupila předčasně do zaměstnání, vůbec jsem se nestihla ozvat:-)

Stella Village & Palace


Byla to opravdu úžasná dovolená, vybavení a vyžití v tomto hotolu je maximálně zaměřeno na rodiny s dětmi. Byly jsme spokojeni se vším. Proto mohu všem tento hotel doporučit.

E.K.

Egypt - Marsa Alam - hotel Sintido Oriental Dream ***** 15.10.2012

hotel Sentido Marsa Alam Egypt
Dorazili jsme do hotelu ráno v 6 hodin ubytovali nás prakticky hned a dostali jsme i náramky takže jsme mohli už na snídani ikdyž jsme měli začínat až obědem.
Ubytování dobré,koupání moře s velikým odlivem a protože byl neustále vítr byly veliké vlny,takže v otevřeném moři se nešlo celých 15 dní koupat.Na obou stranách pláže jsou ale obrovské laguny kde je koupání krásné bez vln a hlavně nádherné šnorchlování to bylo opravdu super.
Jinak hotel absolutně bez Rusů ale zase plný Italů Jídlo dobré velký výběr všeho, výborná je italská restaurace kam můžete jít na večeři v rámci AI jedenkrát za týden V hotelu jsou 3 bazény u nich bary takže paráda.
Hotel má 5 hvězdiček,ale před tím jsme byli dvakrát v hiltonu v Nuweibě který má 4 a byl myslíme si o něco lepší Jinak se dá teto hotel doporučit.          

Š.

Řecko - Parga - Garden House *** 15.10.2012

Dobrý den,dovolená byla_pěkná,delegátka výborná, jen omezené koupání v bazénu nám nevyhovovalo(10-20hod je málo)i přesto jsme byly spokojeni.Souhlasím s umístěním na web.Dekuji L.M.

 

Bulharsko - Primorsko - penzion Nadja*** 10.10.2012

 

Dobrý den, dovolená byla perfektní, počasí nádherné, hotel maximální spokojenost a celkový pobyt v Primorsku úžasný. Určitě recenzi přidám.

 S pozdravem Š.

 

Tunisko - Sousse - hotel Marhaba*** 10.10.2012

 

Dobrý den,děkujeme za skvělý tip na dovolenou v hotelu Marhaba,byli jsme hodně spokojeni.

Moře,ubytování,jídlo,prostě všechno bylo super. Díky P. + T.


Turecko - Konakli - hotel Club Turtas **** 1.10.2012

 

Dobrý den, zdravíme Vás z Turecka, jsme spokojeni, hotel pěkný a máme krásný nový pokoj nad krámkem, jinak pláž pěkná, velká, bazény velký a dá se ležet v zahradě. Jídlo dobrý, masa méně, ale jinak moc velký výběr salátů , zálivek, atd, všeho hodně a všude je čisto! Je tady hodně co vidět, každou středu velký trhy, což se těším, ta se mějte krásně, Vaši klienti P + M, děkujem.

 

Mallorca - Santa Ponsa - hotel  Jardin de Playa *** 24.9.2012


Vážená paní Voborníková,
posílám Vám srdeční pozdrav již z domova, ale s hlavou plnou vzpomínek a zážitků. Dovolená na Mallorce byla moc hezká a já chci moc poděkovat za Vaši pomoc při bleskovém vyřizování naší dovolené. Velice si vážím služeb Vaší cestovní kanceláře a hlavně , že se na Vás můžu vždy ve všem spolehnout. Děkuji.

Z dovolené posílám pár záběrů, snad jsou důkazem mé spokojenosti a také důkazem příjemného a klidného prostředí v daném místě. Nebylo to centrum města ani centrum hektické zábavy, naopak bylo to tiché místo na kraji malého městečka. Přesně co jsme po rušné Praze plné stresu potřebovali. Klid a pohodové plynutí času se nám v první dny zdáli poněkud "nudné", ale pak jsme zjistili, že to my pořád někam pospícháme a jsme "jiní". Neustále kritický pohled jsme změnili a řekli jsme si, že najdeme ke každému mínusu také plus. Zde je výsledek:

Mínus: odlehlé místo
Plus: ticho, klid, čistá voda, nádherný západ slunce

Mínus: španělská ležérnost
Plus: "maňána", klídek i zítra je taky den

Mínus: kouření jako módní trend
Plus: pocit svobody, pohody a různorodosti světa kolem Vás

Mínus: slabší služby hotela
Plus: nikdo nám neorganizoval život a čas

Jako největší - pro mne jako právníka překvapivé mínus - bylo rozdělení restaurace na zóny pro AI a HB, což si vlastně číšníci jenom usnadnili prostor pro inkasování za pití. Jinak byl pro všechny klienty hotela společný bufet s výborným a různorodým jídlem.

Jako třešnička na dortu si manžel užil potápění a já kulturní akce a vystoupení různých skupin na náměstí ve městě, dokonce ohňostroj, protože v daném týdnu oslavovali 700 výročí místních historických událostí.

Určitě jsem načerpala sílu a dobila baterky, 15 dní pobytu bez spěchu a stresu, plné plávání, opalování, dobrého jídla, klidu a pohody byly SUPER.

Za Vaši pomoc, telefonáty, vyřizování, maily, SOS služby, kdy hledáte správné řešení pro klienta, který neví co chce v okamžiku rozhodování o dovolené, za Vaše nasazení, hezké a vlídné jednání, přestože byly okamžiky vypjaté jako v ruletě, Vám ještě jednou děkuji.  

S pozdravem

D.N. + Z.N.

 

Bulharsko - Slunečné pobřeží - hotel Baikal *** 24.9.2012

 

Dobrý den

Včera jsme se s přítelkyní vrátili z dovolené v Bulharsku (hotel Baikal) od vaší CA.
Vše bylo naprosto v pořádku, hotel velmi pěkný, čistý. Pokoje také krásné.
personál a stravování také bez problému. Moc se nám na dovče a v hotelu líbilo..:)

s pozdravem Martin a Jája

 

Turecko - Turgutreis - hotel Golden Beach **** 7.9.2012

 

Horký pozdrav z Turecka! Je to bomba, ale úplně vše. Zítra výlet lodí na ostrov Kos do Řecka. Doporučuji určitě všem. Pozdravy Marta a Pepa.

 

Bulharsko - Sluneční pobřeží - hotel Bellevue Beach **** 30.8.2012

Dobrý den,
včera jsme se vrátili ze Slunečného pobřeží, hotel Belevue. Nádhera. Všechno bylo  bezva. Hotel na úrovni, služby v pohodě, pláž OK.  Uděláme několik fotek a přineseme. Zatím díky. P.B.

 Kefallonia - pláž Xi - hotel Ionian Sea *** 20.8.2012

Jsme maximálně spokojeni. Je to ideální hlavně pro rodiny s dětmi. Je jich tu plný hotel. Všem svým přátelům doporučím. Výborně vaří. Děkuji, že jste mě přesvědčila. V.B.

Egypt - Hurghada - hotel Hilton Long Beach **** 10.8.2012

Dobrý den,

Velice se omlouvám, ale hned jak jsme přiletěli z dovolené, tak jsem měl hromadu práce a už se asi týden snažím k Vám dostat a přinést Vám fotek jak z Djerby, tak z Egypta .

Jinak naše pocity z Hilton Long Beach jsou velice kladné J Opravdu krásný hotel s krásnou zahradou, výborné jídlo a personál velice pozorný. S rozlehlostí zahrady jsme počítali, ale že ten objekt bude až tak obrovský, to nás ze začátku trochu vyděsilo, ale pokud se trochu domluvíte anglicky, tak si z pokoje můžete zavolat odvoz J Jinak bazén a bar hned před bungalovem byl asi největší luxus (bez hluku, k tomuto bazénu chodilo max 20 lidí). Je tam také možnost výletů na potápění, kde jsem viděli opravdu obrovské množství rybek, murény, tu nafukovací rybu a mnoho dalšího J

Takže tuto dovolenou hodnotím tak 1- J (musím mít rezervu).

V pondělí se u Vás zastavím a přinesu Vám pár těch fotek J

Děkuji za zájem.

S pozdravem L.L.

Kréta - Kutsunari - hotel Club Calimera Sunshine Kréta *****  9.8.2012

Dobrý den,
chystám se Vám napsat celý týden:), ale znáte to...
Byli jsme moc spokojeni! Pokud je někdo ochoten zaplatit víc za ubytování, chce se jen válet u moře nebo u bazénu. Jestli někdo hledá opravdu klidné až zapadlé místo bez promenád, pak je to pro něho správná volba. Můžete doporučovat pro rodiny s malými dětmi. Je tam opravdu bohatý animační program pro děti i pro hravé dospělé.
Ocenili jsme, že animátoři nebyli vtíraví. Je tam nádherné Lybijské moře s pozvolným vstupem do moře a lehátka jsou v ceně ubytování! To považuji za velkou výhodu. Mění Vám pravidelně i ručníky na pláži.
Není tedy nutné brát slunečníky a plážové osušky. Jídlo bylo výborné, pestrá nabídka, prostě super.
Nevýhody: není tam český delegát.Slovenská delegátka, která provází na výletech je snaživá, milá, ale lehce zmatená. Vyprávěním neuměla tak dobře zaujmout. Na každý výlet jedete společně s německou výpravou - takže výlety jsou dvojjazyčné. Někdo to může brát jako výhodu, někoho to může obtěžovat. V hotelu je více ruských hostů než německých. Ačkoliv hotel je zaměřený hlavně na německou klientelu.
Nám to nevadilo. Jen informuji.
Ještě jednou moc děkujeme a zase někdy příště na shledanou.
H. D.

Turecko - Alanya - hotel Jasmine Beach **** 9.8.2012

Dobrý den, zatím je vše OK. Jídlo super, pokoj pěkný, s nádherným výhledem na moře, komfortní vybavení, ale trochu menší. Na výletě jsme ještě nebyli, neboť je stále velké vedro. Aktivit je spousta. Je škoda, že tu není ani jeden český animátor. Poláci ho zde mají. Pěkný den a děkuji za Vaši ochotu. L.Š

Turecko - Side - hotel Kervan *** 8.8.2012

Ahoj Baru je to tady bomba, hotel super, bazén taky, jidlo úplně úžasný...a turci šou tady strašně milí, myslím ze si.to.uzijem úplně parádně. Tak se mej.krásně my se tu usmazime za.živá. Mimochodem moc moc děkujeme za výběr hotelu, prostě.zuzo L.D.

Kréta - Analipsis - hotel Stella Village *** 3.8.2012

recenze 1)

Dobrý den, je to tady super, jídlo výborné, pláž u hotelu je malinka, ale pro děti dostačující, nejsou tam velké vlny jako na veřejné velké pláži. Jinak tady je bazén s prolejzačkkama pro děti, personál je milý, mají tu v jídelně i židle pro děti. V apartmánech je to čisté, každý den nám uklízí. Líbí se nám tady :-)

N.H.

recenze 2)

Už vím, jak vypadá ráj! Díky, je to tu přesně pro nás! Díky moc. L.K.

Kos - Lambi -  hotel Apollo**** / studia Boheme ** 26.6.2012

Dobrý den v neděli jsme se vrátili z Řecka z Kosu, byli jsme v hotelu Boheme a jíst jsme chodili do hotelu Apollon. Chtěla jste abych Vám napsala jak se nám tam líbilo. Všichni jsme byli spokojený. Personál byl ochotný, Pokoje byly přiměřené, na přespání byly dostatečné. Klimatizace byla na každém pokoji. V bazénu u hotelu Boheme byl klid u hotelu Apollon bylo plno. Animátorka byla z česka a byla sympatická a animátor byl černoch a měl skvělé nápady. Každý večer se něco konalo. I přes den byly akce, cvičení v bazénu, hraní šipek apod. Jídlo se stále doplňovalo a každý den se jídla obměňovaly. Bylo na výběr od zeleniny až po maso.
Kdyby vás něco zajímalo tak napište. K.H.

Kos - Marmari - hotel Marmari Beach **** 17.7.2012

Dobrý den,
 
v neděli jsme se vrátili z dovolené z Kosu - z hotelu Marmari beach -
hotelový komplex v palmové zahradně - u moře, s 3 rozsáhlými
bazény strávili jsme 7 překrásných dní - na ostrově s bílou písčitou pláží -
můžeme doporučit pro rodiny s dětmi - pozvolný vstup do moře -
co se týče hotelu - hotelového komplexu - kdybych měla nyní hledat
jednu výtku - žádná není - žádná nás nezastihla během našeho pobytu -
hotelový personál příjemný, ochotný - na profesionální úrovni -
stravování - výtečné
úklid pokojů - denně, denně výměna ručníků - osušek
zábava - každý si najde to své, může se připojit k animačním programům
něm. klientů -
 
Delegátka CK Nostalgia Travel -  paní Marika -
přívětivá, milá - profesionální průvodkyně - děkujeme
 
s pozdravem Němcová
 
Korfu - Agios Sostis - hotel Tereza *** 17.7.2012
 
Dobrý den paní Voborníková,
omlouváme se, že píšeme až teď. Výběr této dovolené stál rozhodně za to. Myslím, že na tuto dovolenou budeme rádi a v dobrém vzpomínat. Kdyby to šlo, zůstali jsme tam. Celkové hodnocení výborné. Velice Vám děkujeme za strávený čas hledáním naši dovolené a vynaloženého úsilí na reservaci hotelu Tereza pro nás.

Ubytování:
Při příjezdu nás zarazilo ubytování. Pokoj pěkný, nově zařízený, ale nedovíraly nám dveře a nefungoval ovladač na klimatizaci. Ještě jednou nevýhodou umístění byl hluk ve večerních hodinách, kdy mladí z vedlejšího hotelu odjížděli do Laganas.Všichni lidé z ekonomy room si hned první schůzku stěžovali delegátce. Bylo to o zvyk. Náš pokoj směřoval k baru a bazénu, takže výhled dobrý. Úklízelo se denně. Ložní prádlo bylo čisté ob den.

Strava:
Z nabízeného si mohl vybrat každý. Jídlo se po pár dnech opakovalo, ale vždy bylo chutné a pestré.

Pláž
Pláž byla menší, ale nebyl problém si najít místo a rozložit deku. Nebylo ani nutné pronajímat si lehátka. Moře bylo průzračně čisté. Pouze malé rybičky nám okusovaly nohy.

Bazén&denní program
Bazén čistý, lehátka u bazénu volná. Celý den bylo o zábavu postaráno, a to jak pro děti tak pro dospělé. Sami jsme aktivity ve velké míře využívali. Přes den sporty a vodní aktivity a večer animační programy.

Prostředí:
Hotel má velice dobrou polohu v menším městečku. Je zde několik restaurací a obchůdků. Pro větší zábavu či nákupy může člověk po pláži dojít do města Laganas, kam to trvá cca 20-30 min pěsky. V Laganas je mnoho diskoték, barů a obchůdků se suvenýry. Na každém kroku člověk narazí na půjčovnu aut, skůtrů nebo lodí. Na své si přijdou všechny věkové kategorie.
 
L.K.
 
Španělsko - Blanes - hotel Boix Mar *** - lůžkový autobus

Ahojky Peťo, jsme moc spokojeny. Cesta úplně v poho, ubytování , jídlo výborný. Ale počasí nic moc, je teplo, ale zataženo. Moře fajn, krásný vlny. dnes vyrazíme vlakem do Barcelony, snad se neztratíme :-) tak papa, pozdravuj holky. K.

Egypt - Hurghada - hotel Le Pacha ****

Dobrý den Péťo,

tak mám konečně chvilku na napsání pár řádků a naší dovče v Le Pache.
Posílám také nějaké fotky z hotelu + výletu na Giftun.

Dovča byla jedním slovem super :) Hotel vynikal hlavně skvělým jídlem, byla jsem v Egyptě potřetí a tady bylo bezkonkurenčně nejlepší jídlo. Jen nebylo úplně po celý den, ale pouze třikrát denně. Hotel samotný byl starší, ale čistý, taková egyptská klasika. Koupelna na první pohled děs a běs, ale dalo se to. Na hotel jsme přijeli asi v 8h, na recepci nám dost okatě řekli, že pokud si nepřejeme čekat na pokoj až do 15h (a že by se nám možná ani nemusel líbit, protože mají i horší pokoje) máme se posnažit, tedy mu něco šoupnout.. :) no nakonec jsem mu dala 5 EUR a pokoj byl asi za 15min, téměř hned u pláže. Ostatní ze skupiny tohle neudělali, na pokoj čekali dlouho a opravdu dostali nic moc pokoj - v hlavní budově, přímo nad diskotékou.
Kapitola sama o sobě byla delegátka. Kdybych byla v Egyptě prvně, asi bych byla nešťastná z nedostatku informací.. chtěli jsme po ní jen několik málo informací, zejména o možnostech all inclusive v hotelu a výletu na Giftun, buď nevěděla nebo vyprávěla pohádky ovčí babičky. Ale jak říkám, moc jsme toho po ní nepotřebovali, většinu jsme si zařídili sami.

Takže celkově spokojenost:-)

Mějte se fajn.

Katka K.

Zakynthos - Tsilivi - hotel Tsilivi Admiral ***

Ahoj Petro,
i když se zpožděním, ale přece - pár řádků o dovolené v Řecku - Zakynthos, Tsillivi, hotel Admiral.

Moc děkujeme za doporučení. Vše tak, jak jsi nám popsala. Ostrov není velký, ale je krásně svěží, zelený. V hotelu velmi dobré služby, dobré jídlo (někomu by se mohlo zdát málo ovoce nebo malý výběr ryb. my nejsme nároční, takže nám vše stačilo) Měli jsme dvoulůžkový pokoj s kuchyňkou, která je dobře vybavená (rychlovarná konvice, toustovač, trouba, sporák, lednice, základní nádobí). Na pokoji jsou ručníky, osušky, župany - každý den výměna.Uprostřed komplexu budov jsou dva bazeny, čisté. 100m od hotelu je moře, písečná pláž s velmi pozvolným vstupem. Ideální pro rodiny s dětmi. Moře teplé a čisté. Na pláži jsou slunečníky za poplatek 6Euro (slunečník+2lehátka). Asi 5minut chůze od hotelu je aquapark, kam je vstup zdarma - v ceně all incl. Jen stačí při vstupu ukázat náramky. My tam byli jednou, ale známí toho využívali a byli tam i 3x za den. Pro děti i dospělé super. Jinak městečko je menší, plné různých krámečků - klasika. Není problém si půjčit auto, skutr, motorku, čtřkolky, ale pozor - i kolo. Jediná půjčovna kol, nic moc na vzhled, ale jelo to a majitel se o ně staral. Půjčovné 13Eu za dvě kola na den. Další den slevil, třetí den opět atd. Protože na válení moc nejsme tak, jsme si kola půjčili a nemá to chybu. Kdo trochu sportuje, má fyzičku, tak to bezproblémů zvládne. Kolem pobřeží rovina, občas táhlý dlouhý kopec. Když jsme přijeli na kolech na mys Keri, tak na nás trochu koukali jako na atrakci. Neuvěřitelný zážitek.Takhle jsme objeli co se dalo a poslední den si půjčili čtyřkolku. Lodí jsme nejeli, moc na to nejsme. Co jsme slyšeli vyprávět, tak to ale stojí za to, vidět modré jeskyně, pláže - bohužel na Zakynthosu jsou krásná místa dostupná pouze od moře. Na pláži Navagio jsme nebyli, ale dá se tam zajet z pevniny a je tam vyhlídka.Želvy jsme neviděli, jeli jsme do Laganasu na kole, ale vůbec to nevadí. Želvy jsou tam prostě všude (plyšové, hadrové, dřevěné, kovové, prostě atrakce jsou želvy) Delegátka z CK Alex  příjemná, byla z Kalamaki, dala nám na sebe tel. a kdyby něco bylo, hned přijela. Doporučí výlety, půjčovnu aut atd.
Jinak v Řecku se platí Eurem (žádné dolary, jak nás strašili). Je tam hodně Rusů, Poláků (na nás až příliš). Složení lidí v hotelu bylo namíchané, od mlaďochů, přes rodiče s dětma (hlavně předškolní), naše generace až po důchodce. Hotel není zas až tak klidný, kdo má opravdu rád klid, tak tady nevím, ale nejsme také vyznavači rušného života a byli jsme spokojeni. Dodržují tam klid večer ve 23:00hod. Každý večer je program, pro děti diskotéka, pak pro dospělé (a moc pěkné programy, i soutěže, byla sranda). Přes den fungují dvě animátorky - Češka a Polka. Příjemné slečny, které dopol a odpol cvičí (nic náročného) a přes den hlídají děti. Jim bych prcka klidně na chvíli svěřila.
Ještě kdyby měl někdo obavu, že je hotel cca 7km od letiště - naprosto v pohodě. Přes den letadla nad hlavou létají, ale je to spíš taková zábava, než aby to rušilo. Krásně si letadla prohlédnete z lehátka od bazenu a za chvíli už vidíte nové nájemníky s kuframa na recepci. Z letiště jsme jeli asi 15minut busem. Prostě super. V noci se létat nesmí, jednak kvůli želvám a taky je tam krátká dráha. myslím, že létali do 22:00hod.a nikdy brzy ráno.
Takže jednou větou.: ještě jednou moc děkujeme a doporučujeme. Odpočinková dovolená. Přejeme krásné léto, báječné dovolené a těšíme se s CA Monty na příště

spokojení zákazníci Lenka a Vašek E.

Tunisko - Port El Kantaoui - hotel Abou Sofiane ****

Dobrý den, koupily jsme si přes Vás zájezd do Tunisu a měly jsme dát vědět jak se nám líbilo jelikož jste na hotel neměli doporučení, ohledně Best reisen na internetu než jsme odjely, moc chvály jsme si nepřečetly, takže byly obavy, které nebyly vůbec na místě Best reisen budeme určitě doporučovat dál, organizace super a delegátka vše vysvětlila a byla na hotelu skoro ob dva dny. Ohledně Tunisu a hotelu Abou Sofiane, moc se nám líbilo, pokud bude mít někdo zájem určitě doporučujte, byly jsme moc spokojené, pokoje standart, pro nenáročné klienty, ale stejně jsme tam chodily jen spát, hotel krásnej, velkej, několik barů po celý den jídlo animátoři dělali celý den zábavu jak pro dospělé tak pro děti, jídlo super, na pláži restaurace, vždy jsme měli připravené lehátka a personál byl moc příjemný a usměvavý, takže děkujeme za dovolenou a rádi se na Vás zase obrátíme až někam poletíme :) S pozdravem Čunderlová a Justová

Bulharsko - Slunečné Pobřeží - hotel Amfora ***

Ahoj Péťo. Dovolená byla super. Samozřejmě vše nebylo bez problémů,
> ale vcelku se to fakt povedlo. První den nás rozladilo to, že jsme tam
> byly v 9 ráno a ubytování je až od 14 hodin. V tom horku a
> oblečeni.....bez pití...chvilku jsme courali po městě, abychom si
> koupili něco k jídlu a pití.....poslední jsme měli v letadle.....pak
> jsme šli na pláž...hlava na hlavě....měla jsem chuť jet domů. Když nás
> ubytovali, už bylo vše OK. Pokoje slušné...na vyspání naprosto
> dostačující, s úklidem....jsou to bulhaři, co si budeme povídat, ale
> ušlo to, jídlo....nemělo chybu fakt, kdo co chtěl, bylo to chutné,
> spousta zeleniny, ovoce, všeho. Pití prakticky celý den a všichni
> slušní a barmani bez výjimky se točili celý den a usmívali se, i když
> z nich pěkně lilo. Když jsme našli pravou pláž....kde byl i náš stánek...a hlavně dost čechů....tak to nemělo chybu.
> Tedy jen jedno bych vytkla, ale to se asi brzo vyladí. Měli jsme
> delegátku od firmy Landis.....byla to mladá holčina, která studovala
> 1/2 roku na Slovensku, tak znala iba po slovensky a my sice rozumíme,
> ale mluvili jsme na ní česky. Někdy to byl oříšek. Rusky neuměla a
> anglicky taky jen okrajově. Měla jsem pocit, že jsme její první
> turisté, byla zmatená.....ale nakonec jsme se nějak domluvili a snad
> si to holka kapku do příště zorganizuje lepší. Bude to hlavně v jejím zájmu.
> Musím uznat, že pro děti je to ideální volba. Mají absolutní volnost,
> než v nějakém velkém hotelu. Jen tam občas hosté dělali pěkný binec i
> v noci a na ostatní nebrali ohledy, ale to je zase v lidech.....na
> jaké narazíš. :-) ...třešinka na dortu je letiště v Burgasu......holka, .....zlatá Ruzyně!!!
> :-) hnali nás tam do řady jako skot na porážku :-) Tak
> jedině.....Amforu vřele doporučujeme!....kdo nemusí mít zlaté kohoutky
> a kdo si chce odpočinout a organizovat si čas podle svého bude určitě spokojený.
> Ahoj Štěpa :-)
>
Chorvatsko - Duče - Nemira ***

NAZDÁREK . PARÁDA . CESTA DOBRÁ . APARTMÁM . PŘESNĚ JAKO V KATALOGU . VŠE NOVÉ . PROSTĚ PĚKNÝ . A POŘÁD SNAD 40 STUPŃŮ A JEŠTĚ JSME TAM JELI O 2 DNY DŘÍV . ZAPLATILI JSME SI SOUKROMĚ NOCLEH . TAK JME TO NATÁHLI NA CELKEM 10 DNŮ . P.S.

Rhodos - Stegna - hotel Porto Angeli Beach ****

Dobrý den,
     děkujeme, byla to naše zatím nejlepší dovolená, hotel moc pěknej, příjemný personál (dokonce tam vypomáhají i češi), pláže čisté, jen snad pokud by jste to dále prodávala klientům s dětmi doporučuji využít Blue Style, mají tam dětskou animaci pro své klienty dopolední i odpolení programy pro děti. Hotel má pestrou klientelu, převažují asi italové a češi se slovákama.
   Stegna je poklidné místo, mám pro vás nějaké mapky, až budu mít cestu, tak se zastavím. Při jednodenním výletu jsme navštívili i Rhodos Princes a jsem ráda, že jsme se rozhodli pro Porto Angeli.

Děkujeme a přejeme další spokojené klienty :o)

s pozdravem J.Č.

Kréta - Kutsunari - hotel Club Calimera Sunshine Kreta ****

Ahoj Petro. Jsme na místě. Cesta byla dlouhá, ale v pohodě. Hned po příjezdu nás ubytovali, takže super. Oběd byl velice chutný, výběr velký. Zatím vše moc fajn. Díky J.

Tunisko - Sousse - hotel Marabout***

Dobrý den, nějak se k Vám pořád nemůžu vypravit,tak alespoň píšu.Dovča super,klidně bych tam jela znovu.Za 10 euro jsme dostali i pokoj s výhledem na moře.Jediné co mi zarazilo bylo,že pláž se v 18h zamkla a odemkla až ráno- tak museli všichni z pláže.Hotel byl už i mimo sezonu dost plný a na tobogány můžou i místní lidé,takže tam bylo dost lidí.Jinak pokoje standart,ale čistý/nahlášené prasklé wc prkénko do 30min vyměněné-to mi hoooodně u arabů překvapilo/.Jídlo odpovídalo těm 3 *,hlavně snídaně-ale i tak to stačilo.Oběd a večeře dobrý-až na nenažrané čecháčky,kteří neustále stály fronty na hranolky a vlastně na cokoliv a všeho museli mít plné talíře-dyť to měli zaplacený.... D.P.

Bulharsko - Sluneční pobřeží - hotel Zefir Beach ***

Dobrý den,dovolená v hotelu Zefír byla bezvadná,výborné jídlo,kousek na pláž ,výhled na bazény vřele každému tento hotel doporučuji i když na pokoji nebyla klimatizace se nechalo spát.Počasí se nám vydařilo .

Je to tam opravdu pěkný,čistý,živá hudba krásně hráli žádné to kvílení jako v Turecku to jejich.Nevěřím že někdo by si stěžoval.

Vondrová
 

Sardinie - Baia De Bahas - Golfo di Marinella - rezidence Antonina ***

Dobrý den,

    začal bych u počasí, které bez ohledu na námi špatně zvolený termín (příliž brzy) bylo milosrdné. Teploty mezi 25ti až 30ti stupni a po většinu pobytu slunečno. Trochu nepříjemný byl neutuchající silný vítr, který hlavně znepříjemňoval život na pláži. Ubytování mělo několik na začátku nepříjemných prvků, které se posléze ukázaly jako nepodstatné. Při dojezdu se ukázalo, že pracovnice na recepci umí pouze italsky. Ceny za ručníky byly ještě o dvě EURa vyšší, tedy 48 eur za týden a osobu, a za tuto cenu nám bylo prádlo vyměněno jednou, přičemž jsme si museli sami vždy povléct. To mi připadá za 192 EUR tochu přehnané. Ubytování v části objektu s bazénem neměli připravené a po celou dobu našeho pobytu tam pracovaly údržbářské čety. Nevím tudíž, zda se nám dostalo ubytování v takzvaném trilu. Zato se nám dostalo ubytování s nádherným pohledem na moře, zatímco z původně objednaného bylo vidět leda do .....Z toho je vidět, že ne všechna drobná příkoří musí skončit špatně. Nicméně těchto prostor bylo v ubytovacím kompexu jako šafránu a tudíž výhled na moře považuji za šťastnou náhodu. Pláž patřící ke komplexu je nepoužitelná, neboď je v ní vody jako v dětskám brouzdališti. Naštěstí jsme hned druhý den objevili nádhernou pláž s lehátky a slunečníky (což v dané lokalitě není vůbec běžné). Poté, co si nás plavčík oblíbil jsme platily za sestavu dvou lehátek a slunečníku 10 EUR za den. Na pláž se z moře sjížděly jachty zbohatlíků, takže jí lze považovat v dané lokalitě za vyjmečnou. Jinak jsme cestovali po celé severní Sardinii a bylo to (včetně návštěv několika vinařství) moc pěkné. Zvláště vydařený se mi jeví návštěva Bonifácia na Korsice. Co ce týče problému s trajektem, použil bych rčení Komu žalovat. Fakt je, že když se v neděli dostavíte do přístavu, kde Vám lámanou angličtinou řeknou, že ten papír co máte v ruce je nějak divnej a společnost, která je na něm uvedená ten den nejede, tak máte opravdu o radost postaráno. Navíc Vás odkážou na uzavřenou kancelář, což Vám na radosti nepřidá. V tomto ohledu musím ocenit práci zaměstnanců Vaší partnerské cestovní kanceláře, kteří okamžitě po našem zavolání pochopili problém okamžitě a během cca 30 minut zjistili relevantní informace, které nás uklidnily a co víc, ukázalo se, že jsou pravdivé. Nejhloupější na celé věci bylo, že jsme se dostali do Livorna až ve 23.00 a jízda celou noc domů mi dala mimořádně zabrat.
    Nicméně to vše jsou prkotiny a dovolená byla velmi krásná, jídlo (zvláště pak ryby a mořské plody), sýry a salámy velmi chutné a místní víno opravdu uspokojivé. Tímto bych Vám rád ještě jednou poděkoval za pomoc a radu a těším se na příští rok.
 
Matěj
 

Česká republika - Třeboň - hotel Aurora***

Dobrý den,
pozdě ale přeci reaguji,

AURORA v Třeboni super, jídlo, personál, služby paráda, jen prý daleko od centra.
Hezký den MŠ

Itálie - Ponte di Legno - resort Adamello ***

Dobrý den,

z Adamella jsme byli opravdu nadšeni. Super ubytování na velice slušné úrovni za bezkonkurenční cenu. Velmi ochotný personál a možnost objednat každé ráno čerstvé pečivo za ceny místních pekáren.
Poloha apartmánů hned u sedačkové lanovky skicentra Ponte di Legno a kabinky na Passo del Tonale.
Loni jsme byli lyžovat ve středisku Aprica a byli jsme neskutečné zklamáni. Letos jsme chtěli na Passo del Tonale, ale vše bylo obsazené. Hned druhý den se ukázalo jaké to bylo štěstí. Ponte di Legno je opravdu vynikající středisko, s denně upravenými a opravdu rozmanitými sjezdovkami, s velice dobrým zázemím a propojeností kabinkou na Passo del Tonale a ledovec Pressena. Pressena také není špatná, ale jsou tam v podstatě dvě sjezdovky a při větší koncentraci lidí si moc nezajezdíte. Passo del Tonale nestojí ani za řeč, je tam sice dost sjezdovek, ale všechny mírné, krátké a milion lidí. Ponte di Legno můžu jen doporučit, nadchlo mě natolik, že se tem příští rok určitě vrátím.

Děkuji Vám Petro za vynikající doporučení

S pozdravem M.T.

Egypt - Hurghada - hotel Imperial Shams Abu Soma *****

Dobrý den,

Dovolená byla super. Hezky jsme si odpočali. S hotelem jsme byli spokojení.
Je vcelku nově vybaven, vše čisté, personál velmi ochotný, bazény
každý den čistí, s jídlem jsme také neměli nejmenší problém. :)
Vyzkoušeli jsme také jejich orientální restauraci, tam to bylo super.
A pak italskou :)) To bylo celkem vtipné, ale s tím jsme počítali :)

Jinak delegát Blue Style pan Mouka byl velmi milý a vstřícný :)

Děkujeme za vaše služby a určitě se i v budoucnu na vaší CK obrátíme :)

A.J.

Ten, kdo chce hezkou dovolenou míti,

ten musí do Ca Monty jíti.

Na dovolenou tam mají snad všecko,

Španělsko, Jadran či Řecko.

Ani o dalekých krajinách nemusíš jen snít,

vždyť Egypt, Tunis či Malajsii můžeš mít.

Proto pospěš si do agentůry,

a už třeba zítra můžeš v Alpách dělat tůry.

Slovensko - Vysoké Tatry - Tatranské Matliare - hotel Hutník ***

Celý týden nám sluníčko nad tatranskýma horama zářilo

a to se nám všem rekreantům líbilo.

A aby naše spokojenost byla úplná

o to se zas postarali pracovníci hotelu Hutník I. a Hutník II.

Jídlo bylo chutné a bylo ho dost

a dle chování obsluhy byl každý z nás tu vítaný host.

Všichni víme, že jejich práce uspokojit nás nebyla věc snadná

a patří jim za to dík skupiny seniorů z Kladna.

Až někdy budeme chtít vidět Tatry a přijde ten dovolené čas,

požádáme společnost Sorea zda by nám neposkytla

hotel Hutník v Tatranských Matliárech zas.

Prostě kdo chce krásnou dovolenou mít,

musí do Ca Monty jít!!!

Za skupinu seniorů děkuje Luky

 

Maledivy - atol Lhaviyani - resort Kuredu Island *** - all inclusive

Vše ok. Je to nádhera. Jako v pohádce. zdraví M.P. a spol.

 

Madeira - Funchal - Pestana Promenade ***** 

Dobrý den paní Voborníková,

přestože jsme objednávali dovolenou na poslední chvíli a měli jsme pokoj „bez výhledu na moře“, musím konstatovat : 

·     Výhled z balkonu v 1. patře částečně zakrývala střecha krytého bazénu, ale 65 % výhledu na moře bylo k dispozici – takže lepší než jsme čekali.

·     Bazény v areálu hotelu výborné, čisté a krásně teplé. Když jsme se kolem 17 hod. vraceli do hotelu, byly bazény prakticky prázdné.

·     Hosté v hotelu : 80% anglicky mluvící důchodci (takže jsme si ani nepřipadali staří, tlustí a neopálení). V celém hotelu byly dvě malé děti - všude klid a pohoda.

·     Pokoje velké, čisté, moderně zařízené.

·     Snídaně velmi dobré, široký výběr.

       Když k tomu připočtu výborné počasí (ani jednou nepršelo a teploty byly i přes 32°C), příjemné večeře v restauracích s výhledem na moře a velmi dobrého delegáta Čedoku (absolvovali jsme 2 celodenní výlety), pak nemohu takto strávené dovolené nic vytknout. Doporučuji všem.

Mějte se hezky

 S pozdravem

 KB

Řecko - Kréta - Plakias - st. Panorama **

Dobrý den, v Panorámě se mi líbilo. Majitel příjemný, úklid častý. Hrabáková.

Řecko - Meganissi - Esperides Resort ****
Dobrý den,
Na dovolené bylo úžasně! Nechtělo se nám ani domu. Jezdíme většinou na týden, ale tady nás mrzelo, že tu nejsme o trošku déle. Let byl úžasný, skvělí pilot, co se nám celou dobu věnoval a ukazoval krásy z letadla. Po příletu nebyl žádný problém, delegát nás nasměroval do autobusů a pak nás vypustil před trajektem. Na ten jsme čekali asi 30min. Kdykoliv jsme mohli trajekt využít mezi Meganissi a Lefkadou. Po doplavení na Meganissi na nás čekal už minibus a ten nás dopravil na náš hotel.(cca.2min.jízdy) Ubytování bylo přesně jak psali na internetu, nebyl žádný problém. Je pravda, že měli psáno 4+ hvězdy a myslím si, že za pár let je mít už asi nebudou.O okolí hotelu se moc nestarají, žádné květiny, zbytečně nevyužitá prázdná místa a úklidu například na pokojích také nic moc. Každý den uklízeli, ale jen tak povrchově. Nám to nevadilo, ale za pár let.....? Bude to škoda.
Možná je i pravda, že na ostrově nemají takový přístup v opečovávaní okolo hotelu. Možná i bylo po sezóně a už tam nic nekvetlo. Nevím.
Bazén u hotelu krásný a čistý, restaurace odpovídala hvězdičkám hotelu. Na pokojích minibar, jen se nám jednou stalo, že jsme měli na stole účet na pití, které jsme nevypili. Doporučuji si ho zkontrolovat po příjezdu. Lámanou angličtinou jsem ale uklízečce vysvětlila problém a ona se nám omluvila a vše dala do pořádku.
Jídlo bylo chutné, klasika v Řecku. První tři dny jsme měli švédské stoly, pak jsme si vybírali z jídelního lístku.(výběr ze 4 chodů). Personál ochotný, nebyl vůbec žádný problém. Dokonce i k nám byli velice milí, když jsme jim něco chtěli vysvětlit a naše angličtina není opravdu moc dobrá.
Co se týče ostrova? Je malý, ale pro mladé páry úžasný. Asi na dvě mini-pláže nás zdarma vozil minibus. Na ty ostatní tři mini-pláže nás odvezl za 1euro/osobu. Na celé pláži jsme byli tak dva až tři páry a do toho počítám i domorodce. Jednou se nám povedlo tak být i sami, jen na chvilku se na nás přišli podívat místní kozy. Takže soukromí zajištěno. Pláže jak z Karibiku, moře průzračně čisté, ideální na potápění. Pláže spíše kamenité a přírodní.
Půjčili jsme si na celý den malou motorovou loď. Vřele doporučuji! Objeli jsme náš ostrov, podívali jsme se i na jiné malé ostrůvky. Pronájem nebyl drahý a stálo to za to. Dokonce jsme si ho chtěli půjčit ještě jednou, ale už neměli volnou loď. Rezervaci nám udělali na recepci a minibus nás tam odvezl a zase přivezl. Můžete si tam půjčit i auto a to na Lefkadě a pak přejet trajektem na Meganisi. My osobně jsme nevytáhli paty z ostrova, protože se nám nechtělo z našeho krásného ostrova do přelidněné Lefkady. Pak jsem se bavili s jinými páry,co s námi přiletěli a ty si jeli půjčit auto.Jenže jednomu páru řekli, že  nemají potřebné dokumenty pro jízdu autem a druhému páru zase auto slibovali a pak nedodali. Tak se pak zklamaní vrátili zpět.
Chtěli jsme se původně vydat i na nějaký fakult. výlet po Lefkadě, ale náš trajekt již nejezdil ve večerních hodinách(bylo po hlavní sezóně).Jednou k nám připluli Češi z Lefkady na výletní lodi a uznali, že tak čisté moře nenajdou nikde jinde, než na Meganisi.
Tento ostrov bych doporučila mladším osobám,kteří chtějí mít o dovolené soukromí a klid, nehledají žádný rušný život a chtějí si opravdu odpočinout od ruchu v městě. V Řecku jsme již několikrát byli, ale tento zájezd nic jen tak nepřekoná.
Určitě s klidným srdcem můžete tento zájezd doporučovat dál a popřát krásnou dovolenou.

                                         Krásné prožití svátků a v Novém roce mnoho prodaných zájezdů přeje Michaela M.
 

Tunisko - Tabarka - hotel Abou Nawas Montazah ***

Dobrý den
Na Tabarce bylo vše v pořádku jako vždy a myslím si že ta kvalita služeb byla lepší než loni.
Hotel můžeme doporučit všem věkovým kategoriím. Už se těšíme na sezónu zase letos Tabarka
a to hovoří za vše pojedeme tam po čtvrté.  
S pozdravem

Jiří L.

Maďarsko - Mosonmagyárovár - hotel Aqua Termál

Dobrý den,  hotel je menší a je spojen přes pozemek hotelu s areálem lázní, možno jít v županu z pokoje až tam. Není potřeba se nikde evidovat, žádné hodinky ani pásky. Jídlo bylo dobré , k večeři  - polévka, hlaví jídlo – výběr ze 3 (možno vzít  od každého – jak je libo), dezert – buď studený nebo teplý, ovoce. Parkování auta je na oploceném pozemku hotelu za závorou. V přízemí  hotelu je malý bazén s miner. vodou a dvě sauny (normál a infra) otevřeno 7-22.00hod., je zde možno jít i na masáž (druhy masáží a ceník je zde vyvěšen). Z hotelu je 10 min. chůze do centra, kde je mnoho hospůdek , krámků a market, autem nebo pěšky se dá dojít i k nákupní zóně TESKO atd.

Líbilo se nám tam, adventní výzdoba je pěkná.

Hezký den

M. Kuthanová

Rakousko - Krimmlerfalle, Lago di Garda - hotel La Perla, Elba - rezidence Reale - kombinace - vlastní doprava

Dobrý den

Dovolená v Itálii i v Rakousku byla skvělá a neměla chybu.

Už se začínám ohlížet po něčem na příští rok – nemáte zase nějaký tip?

S pozdravem

Zdeněk V.

Itálie - Řím - letecký eurovíkend

Vážená paní Voborniková,

chtěla bych se podělit o dojmy ze zájezdu. Přes Vaší CA jsem se zúčastnila leteckého poznávacího zájezdu od 1.4.9.2011 v Římě. Vše probíhalo bez problémů  včetně cesty, ubytování a stravování. Co vyšlo velmi dobře tak to bylo počasí - ale dalo se předpokládat, že i v tuto dobu bude v Římě velmi pěkně. Ve skupině nás bylo asi 20 účastníků, všichni byli bezvadní, komunikativní, příjemní lidé. Co bych ale chtěla zvláště vyzdvihnout, tak to byla průvodkyně paní Jitka Matysková z Bystřice p. Hostýnem. Byla jsem na několika poznávaacích zájezdech, kde byli dobří průvodci, ale na paní Jitku nikdo neměl. Její znalosti, ochota, komunikace a vstřícnost ke všem, kdo se zájezdu účastnili, tak klobouk dolů . Vždycky dobře poradila, informovala a hlavně vždy s úsměvem. Každému na takových akcích bych paní Jitku Matyskovou doporučovala a nebo ještě raději naklonovala. Jí děkuji za velmi pěkný zážitek, na který budu dlouho vzpomínat a touto cestou srdečně zdravím.

S pozdravem Naďa P.

Egypt - Makadi - Tia Heights Makadi Bay *****

Dobrý den,

po návratu z dovolené si dovoluji Vás ihned kontaktovat, pozdravit Vás a poděkovat za Vaši spolupráci.

Vrátili jsme se v pořádku a dovolená byla moc hezká. Areál hotelu Tia Heights Makady Bay je skutečně pěkný, rozlehlý a na místní poměry na slušné -  resp. vysoké  - úrovni. Delegát Exim tours  byl egypťan, mluvil ale krásně česky a byl velmi milý, ochotný a pro své klienty dělal maximum.

My jsme měli pokoj s výhledem na moře, za co bych Vám chtěla poděkovat. Přestože jsme bydleli dále od hlavní budovy, vůbec tohoto nelitujeme, naopak, byl tam větší klid a cestu na pláž jsme pojali jako malou procházku (10 min). Pokoje byly čisté, denně uklízené, strava dobrá a nabídka široká. Přístup do moře byl opravdu pozvolný, vyhovující i pro rodiny s dětmi. Je však nutné počítat s vymezeným prostorem na plávání, protože část pláže zabírá můstek pro kotvící lodě.

Tenisové kurty jsem vypustila ze svého zájmu, takže ani nevím, zda bylo možné hrát tenis.

Jenom na okraj jako informaci pro Vás uvádím, že vedle areálu je postavený Aqua park, avšak za poplatek. Někteří lidé měli ale na rukou modré pásky, což znamenalo volný již předem uhrazený vstup do aqua parku. To je však informace jenom na okraj pro Vás, pokud by šlo o rodiny s dětmi a někdo by Vám to říkal- my jsem spíše orientovaný na moře a šnorchlování.

Manžel si dokonce udělal a zaplatil i potápěčský kurz, který mu zajistil delegát od Exim touru, což je pro něho pomyslná třešnička na dortu !!!!

Až na drobné maličkosti to byla krásná dovolená. Děkuji Vám za Vaši práci, tip a starostlivost.

S pozdravem

JUDr. Darina Nagyová

Egypt - Hurghada - hotel Shedwan Golden Beach ***

Dobrý den paní Voborníková,
omlouváme se za pozdní odpověď na letošní dovolenou v Egyptě hotelu Shedwan. Letošní dovolená se nám velice líbila. Ubytování bylo perfektní. Strava byla velmi strohá, ale personál byl ochotný. Velice se nám líbila hotelová zahrada a výběr pláží. Moře bylo krásně čisté a bohatý podmořský život.
S dovolenou jsme byli velice spokojeni a děkujeme za Vaše doporučení.

Děkujeme Svobodovi

Egypt - Makadi - hotel Al Nabila Makadi *****

Dobrý den paní Voborníková,
včera večer jsme se vrátili z Egypta,Al Nabila Grand Makadi. SkvěléChcete-li stáhnout obrázky, klepněte sem pravým tlačítkem. Z důvodu ochrany soukromí aplikace Outlook zabránila automatickému stažení tohoto obrázku z Internetu.
:-). Hotel a služby dle mého na velmi dobré úrovniChcete-li stáhnout obrázky, klepněte sem pravým tlačítkem. Z důvodu ochrany soukromí aplikace Outlook zabránila automatickému stažení tohoto obrázku z Internetu.
:-)),děkuji za pomoc s výběrem dovolené. Krásný den Honza GutwaldChcete-li stáhnout obrázky, klepněte sem pravým tlačítkem. Z důvodu ochrany soukromí aplikace Outlook zabránila automatickému stažení tohoto obrázku z Internetu.
8-).

Kos - Lambi - hotel Atlantis ****

Zdárek...
Pozdé ale prece ti chcem podékovat za úžasnou dovolenou. Od príjezdu do odjezdu žádnej problem všechno bylo super od ubytování po jídlo a more. I jsme si pučili auto a projeli celej ostrov takže žádnej problem.
To znamená, že i príští rok s náma mužeš počitat.

Ješté jednou dékujem Kuba J.

Tunisko - Tabarka - hotel Abou Nawas Montazah ***

Dobrý den.
Dovolená splnila očekávání,takže super.Hotel čistý,jídlo dobré a animátoři se celý den starali o zábavu.
Jinak se nám moc líbila pláž a moře bylo krásně teplé.Dobrá dovolená pro rodinu.Jediný co asi kazí dojem,je neskutečný bordel ve městě.Když  jsme tam byli před čtyrmi roky tak se nám to nezdálo tak hrozný.Myslím si že kvůli tomu se tam třeba už nikdo nevrátí a je to škoda.My jsme si dovolenou užili a můžeme hotel doporučit.

S pozdravem Trsek

Egypt - Hurghada - Sunrise Le Jardin ****

Dobrý den :)

tak píši jak jsem slíbila :) dovolená byla naprosto báječná, moc jsme si ji užili.
Tak nějaké info k hotelu. Přiletěli jsme ve čtyři a cca v půl šestý ráno jsme byli na hotelu a all inclusive náramek jsme čekali do 12 odpoledne, na ubytování až do 14:00 to bylo docela otravné, ale co se dalo dělat.. šli jsme tedy k bazénu, ještě že jsme sebou měli v kufru něco malého k jídlu a vodu. Pokoj jsme naštěstí dostali na první pokus dobrý s výhledem do parku a na moře :) tak to jsme měli radost, že nemusíme zdlouhavě řešit výměnu pokoje :)

Jídlo bylo dobré, ale ve směs stále to samé dokola, ale bylo dobré nejsme zas tak vybíraví :) ale byla možnost odpledne chodit na svačiny (hamburgery,pizza, hotdog)

Moře bylo fajn až na to, že jsme museli asi tak 100 metru abychom si zaplavali bylo tam mělko, ale to jsme věděli z recenzí ...tam už bylo moře krásně modré :) byli jsme na výletě na ostrově Thobia - to byl prostě ráj krásná pláž moře a šnorchlování

Obsluha byla moc milá a ochotná tedy když nepočítám první den kvůli ubytování, ale zdálo se že měli fofr a navíc to byl problém Blue Style, že zařídili přílet takhle brzy a ubytování bylo až ve dvě odpoledne.

Delegát byl také moc ochotný docházel na pravidelné schůzky a se vším rád poradil :)

tak to je tak vše co by Vás mohlo zajímat :)

Děkujeme J.H.

Kos - Psalidi - hotel Mitsis Ramira Beach****

Dobrý den, paní Voborníková,
ve čtvrtek 1.9.2011 jsme se vrátili z dovolené z ostrova Kos v Řecku, kde jsme byli s manželkou v hotelu Mitsis Ramira Beach. Musíme konstatovat, že výběr hotelu, jak se ukázalo, byl skvělý. Ochotný a milý personál, velký výběr pití a opravdu výborné jídlo, k tomu naprosto super počasí a samozřejmě úžasné moře .Co víc si ještě přát, prostě klídek a pohoda, jak se na dovolenou patří. Musím se ještě jednou zmínit o velkém výběru jídel, kde si musel najít i náročnější gurmán svou porci.

Mnohokrát děkujeme za skvělou dovolenou

Manželé Dana a Petr Krátkých

Tunisko - Djerba - Sidi Mahrez - Eldorador Aladin ****

Dobrý den,

Tak před týdnem jsme se vrátili z Tunisu a moc Vám děkujem. Byla to naprosto skvělá dovolená, hotel byl luxusní, jídla byla hromada a hlavně tam bylo spoustu aktivit,takže za nás tenhle zájezd můžete určitě doporučit dál. S CK Blue Style jsme byli také moc spokojeni J Máme v plánu někdy v říjnu jet ještě na potápění někam do Egypta, tak se u Vás určitě stavíme a doufáme, že nám vyberete něco na stejné úrovni jako tu Djerbu J

Děkujem moc

S Pozdravem

Lukáš L. 

Tunisko - Hammamet - hotel Nesrine****

 Zdravím, dovolenou jsme si obrovsky užily a moc se nám v Tunisu líbilo. Od začátku jsem to všude lehce uplatila a měly jsme se královsky, bez toho to fakt nejde. Ale ráda jsem dala peníze lidem v této části světa. Hotel, si myslím, má už svou slávu za sebou, ale je tam čisto a moc moc příjemně. Jídlo nám naprosto vyhovovalo, zelenina i maso na všechny způsoby, lilky, cukety, kuskus atd., naprosto skvělé brambory, nikde jsem takhle výborné nejedla  a rýže, snad pokaždé jinak, ale bylo tam hodně stěžovatelů, asi čekali knedlo vepřo zelo.Moře bylo ráno nádherně čisté, odpoledne  vlny a s nimi všechno, co k nim patří. Usmívající se, ale my přeskákaly chaluhy, ty jsou zdravé, atd....a koupání bylo zase super.

 

Přeji hezký večer a dobrou noc.

 

Jana H.

Jižní Kréta - Kutsunari - hotel Kakkos Bay

Stejně jako loňský rok i letos moc děkuji Vaší CA a CK Aeolus za překrásnou dovolenou tentokrát na j. Krétě. Vše bylo super, jen škoda, že vše tak rychle uteklo. Váš asi už stálý klient Radek Dlouhý z Hrdlíva a jeho neméně spokojený kámoš F.Pýcha Nymburk

Chorvatsko - ostrov Krk - kemp Zablače - karavany

Jako vánoční dárek jsem pro své tři dcery a čtyřletého vnuka zakoupila v CA Monty Kladno zájezd do Chorvatska na ostrov Krk, letovisko Baška, kemp Zablače. Dcery byly moc spokojené, ať už s ubytováním, koupáním, nebo s prostředím. Pochvalovaly si vybavení kempu - nové sprchy a toalety, prolézačky pro vnoučka a i to, že avizovanou kauci po nich nikdo nechtěl.
Mě ale především mile překvapila ochota a zanícení majitelky cestovní kanceláře, paní Petry Voborníkové. Nejenomže pomohla zájezd vybrat s ohledem na malého vnoučka, ale její služby nás doprovázely až do odjezdu.  Trpělivě zodpovídala spoustu našich dotazů, poradila a starala se o hladký odjezd na dovolenou.
Vzhledem k těmto dobrým zkušenostem budeme i příště volit tuto cestovku a paní Voborníkové přeji spoustu spokojených klientů.
Daniela Němcová, Kladno

Chorvatsko - Nemira - vila Rodič

Překrásný pozdrav z Chorvatska posílá Ivana a Venoušek. Nádhera, pěkné ubytování, krásné okolí, hodně si to užíváme, nechci domů, pomoooc:-) pa pa.

Španělsko - Costa Brava - hotel Don Juan

Dobry den,

Tak vcera v noci jsme se vratily a chci vam moc podekovat :) Bylo to luxusni :D.... Hotel byl bez problemy ale nikomu komu neni 25-30 a nechce dovolenou proparit po klubech bych ho nedoporucovala :D... Preci jen je to tam dost zive ... Vsude :)

Jeste jednou dekuji...
a kdyby jste potrebovala cokoli s kvetinama obrat te se na me ( treba az se budete vdavat nebo tak :D;))

Mej te se krasne
S pozdravem

Dominika Fronkova

Chorvatsko - Rab - Lopar - kemp San Marino

Dobrý den,
na dovolené na Loparu se nám líbilo.Mělké a písčité pláže a teplé moře nám vyhovovaly, doporučujeme pro rodiny s malými dětmi.
Polopenze byla dostačující. Každý den bylo jídla hodně, ráno i večer. Výborné byly nápoje i k večeři bez omezení. Ubytování bylo v pořádku, jen nám chyběla lednice na pokoji.Novákovi

Malta - Cirkewwa - Paradise Bay


Hezký, konečně rozjasněný podvečer, co může být ideálnější, než teplo rodinného krbu, sklenka dobrého červeného vína a těšení se na písemné sdělení samých pozitivních zpráv?


              20.7. 2011 jsme vyrazili na předem rezervovanou, dlouho plánovanou cestu na Maltu. Byla vybrána lokalita Cirkewwa s hotelem Paradise Bay, přičemž okamžitě po příjezdu bylo jasné, že fotografie z cestovního katalogu nelhaly. Hotel má velkou kapacitu, výborné služby, ale je určitě lepší snažit se objednat pokoje s lichými čísly na konci, což vám naskytne romantičtější  výhled na moře. Druhá strana by nabídla pohled na přístaviště trajektů.
V nabídce byla zaplacena pouze snídaně, nepokrytě upozorňuji na to, že tamější snídaňové menu vám zaručí spokojený žaludek po celý den, gurmánům toužící ochutnat tradiční maltskou kuchyni doporučujeme restauraci naproti v zálivu, večerní posezení s usměvavou obsluhou je prostě kouzelné.
                 Zanechme kulinářských radostí a podívejme se raději na to, jak zvládnout kulturní a historické možnosti Malty . Radíme, rozhodně se nebojte  využívat maltskou městskou hromadnou dopravu společnosti Arriva, dopravíte se s ní kamkoliv a  MHD vám opravdu zaručí zážitky, na které jen tak nezapomenete. Pamatujte si jediné - do hotelu vás dopraví vždy, i kdybyste seděli  v autobuse sami a ještě vám řidič popřeje hezký pobyt. Jen prosím vás příliš nespěchejte! Může se stát, že  do vyhlédnutého autobusu se jednoduše nedostanete, takže i hodina čekání pro některé  může být psychicky náročná. Výhodou je, že bezprostředně od Paradise Bay jezdí jak autobusy do Valletty, tak i trajekty na Gozo / doporučuji, je to nádherný ostrov/ a stejně tak motorové čluny na Comino / řidič zaručí taky špetku adrenalinu/. Další důležitá informace: ne abyste si nechali ujít výlet do Modré laguny na Cominu, je tam nejkrásnější koupání z celé lokality. Avšak  doporučujeme všední dny, jinak je tam spousta teenagerů, kteří se na Maltě  vzdělávají v angličtině.
                 Nám se pomocí MHD podařilo během toho krátkého " výletu" navštívit: Bugibbu, Mdinu / to musíte vidět/, Vallettu, Sliemu / nákupy /, Gozo a 2x Comino. Odpočívající na lehátku jsem se přistihla těsně před odjezdem na letiště. Pochopitelně se každý zařídí podle svého gusta, docela příjemná je i hotelová pláž, ale to už se opět dočtete v katalogu. 27.7.2011 se neúprostně připlížilo a my se vraceli do tradičního českého deště.
                A  zhodnocení? Spokojenost, fajn služby, fajn maltská pohodová povaha a samozřejmě poděkování CAMonty!
                 S pozdravem Petra a Míla

Zakynthos - Alikanas - Letsos

Ahojky,

omlouvám se, myslela jsem na to, ale nějak nestíhám pořád...tady to je.

Zakynthos - Arillas - hotel Letsos

Líbilo se nám tam o něco víc než loni na Korfu (tam to bylo opravdu maličké a moc barů ani hospůdek v našem letovisku nebylo), takže to bych doporučila spíš těm, kteří mají raději klidná místa nebo chtějí hodně cestovat po ostrově. Samozřejmě má to taky své kouzlo. Na Zakynthosu to víc žije, v našem středisku (Alikanas) bylo restaurací a taverniček spousta, lidé vesměs příjemní  a milí. Hotel byl pěkný, čistý, strava pestrá (polopenze formou švédských stolů, dostatek masa, příloh, hodně čerstvé zeleniny, s jídlem jsme byli opravdu spokojeni). Pokud jsme šli někam na oběd, najedli jsme se cca za 20 - 30 Eur oba, podle výběru jídla a pití. Co se nám líbilo nejvíc byl bar přímo u pláže, kde za lehátka nechtěli žádný poplatek, pokud si člověk dal nějaký drink nebo jídlo v baru. Čili stačilo se přesunout o 50 m, nemuseli jsme odcházet z pláže a najedli jsme se, kdy jsme chtěli. Moře mělo teplotu akorát na koupání, voda byla čistá, vstup do moře pozvolný, pláž písečná. Ideální i pro rodiny s dětmi :-). Co se týče výletů, kromě těch nabízených cestovní kanceláří nás na ulici oslovoval neustále někdo u stánku a nabízel cestu lodí k vraku pirátské lodi nebo výlet za karetami apod. My jsme tentokrát nezvolili žádný organizovaný výlet (přednost jsme dali lenošení u moře). Jediný výlet, který jsme podnikli, byla cesta do hlavního města Zakynthos (autobusem za 1,70 Eur, cca 25 min cesty). Prošli jsme město, navštívili dvě muzea a pár kostelů a nakoupili pár suvenýrů. Můžeme doporučit :-)

Celkově jsme byli spokojeni, jediné, co by se dalo zlepšit, je klimatizace - ta byla v našem hotelu Letsos za poplatek 50 Eur na týden... to se nám zdálo celkem dost.

Děkujeme za pomoc při výběru zájezdu, příště se zase necháme inspirovat (asi na nějaký další Řecký ostrov).

Měj se krásně a přeji hodně prodaných zájezdů!
Evča

Korfu - Moraitika - hotel Delfinia

Dobrý den,

naše dovolená splnila naše očekávání, ze strany CK i hotelu bylo vše v pořádku. Jediné mínus byl o 3 hodiny zpožděný let do Prahy.
Uvažuji o ještě jednom týdnu v první polovině září na Krétě, nejlépe v hotelu Bali Beach pro 2. dospělé osoby a jedno dítě do 2 let . Pokud budete mít zajímavý last, prosím nabídněte.

Česká republika - Růžová - chata Růžová

Dobry den.Dovolená byla v pořádku a bylo tam krásně.Děkuju Brzybohatá

Kefallonía - Lixouri - hotel Apolafsi

Také přeji hezký,i když opět deštivý den :-)!
>
> Moc děkuji za váš zájem....ano,dovolená byla moc pěkná, všechno
> proběhlo v naprostém pořádku,bylo tam překrásně!!! Přesně tak, jak
> jste říkala...:-) Moc děkujeme za skvělé doporučení !!!
>  
> Mějte se, Martin J.

Kréta - Ierapetra - Tylissos Beach

Dobrý večer,dovolená proběhla v pohodě moc se líbilo a byl i větší výběr v jídle oproti loňsku,možná trochu vadila pláž,kde by černý ostrý písek takže boty do vody určitě .Rádi bychom vám zaslali i foto,ale bohužel naše babička to moc neumí.Ubytování dobré s výhledem na bazén jinak si na nic nestěžovala. Ivana

Tunisko - Sousse - hotel Riadh Palms

Dobrý den,
Naše dovolená v Tunisu byla suprová co se týče hotelu nemáme žádné vyhrady. Jen ta doprava při letu do Tunisu jsme měli zpoždění skoro 4 hodiny a při příletu do Prahy skoro 3 hodiny, ale s tím se musí počítat. Jak už jsme říkal v hotelu to bylo hezké, personál byl také velice vstřícný.
Přeji hezký den. J.L.

Maďarsko - Eger - hotel Flora


Vážená paní  Voborníková,
chceme Vám sdělit, že jsme byli s pobytem v lázeňském hotelu Flora v Egeru velice spokojeni, a to jak s nabídkou lázeňských služeb, tak i s obsluhou. Nejvíce nás příjemně překvapila maďarská kuchyně s pestrým výběrem chutných jídel. Zaujali nás také historické památky samotného města Eger.

S pozdravem         Sofie Zahorujko a Pavel Čemus.

Kos - Marmari - hotel Sandy Beach

Ahoj,

v Sandy Beach vše v pořádku. Snad jen rodinný pokoj s oddělenou místností byl nesmysl. Dostali jsme normální hotelový jednopokoj. Postýlka byla připravená a jestli si vzpomeneš, tak jsme poptávali pro tři děti (jedno z toho na postýlce) a zástupce Ti to odmítl. Jaké bylo naše překvapení, když na pokoji byly kromě dvoulůžka další dvě postele plus postýlka, přesně tak jak jsme to poptávali....

Jinak vše v naprostém pořádku. Čistota, ochotný personál, žádný problém. Byli jsme tam tři rodiny z Čech. Jedni už v hotelu byli počtvrté a Ti další jezdí po zkušenostech pouze z Neckermanem. Takže super vizitka.
Klientela z valné většiny německá a služby řekl bych, odpovídaly německému standardu, takže bezvadné. Kuchyň super. I když jsem se krotil tak jsem za ten týden přibral brutální čtyři kila.
Všeho dostatek, když mělo něco dojít,  automaticky doplňovali i když se třeba blížil konec doby vymezený např. pro snídani...
Snad jen v rybách jsem čekal větší výběr ale to bylo tak jediné co se dalo kuchyni vytknout. Množství ovoce a salátů to vynahradilo.
Bazény v areálu bez chyby. Moře fakt kousíček a pláž byla doopravdy písčitá. Přesně podle našich představ.

Hotel můžu jen doporučit. Je přesně pro rodiny s dětmi. Vůbec nic Tě nenutí chodit mimo resort,  všeho dostatek máš přímo u nosu.
Díky za typ. Byli jsme spokojení a budeme doporučovat. Josef

Zakynthos - Tsilivi - hotel Tsilivi Admiral

Sluníčko tu svítí, moře jak kafíčko, cikády cvrkají, na dietu to tu není, na pokoji je i lednička, paní Voborníková, jste postě jednička!

S pozdravem od moře Náprstkovi

Rhodos - Faliraki - hotel Grecian Fantasia Resort

Dobrý den, nestíhám se u vás zastavit, abych vám sdělila jaká byla dovolená na Rhodosu ve Faliraki. Bylo to supr, hotel, moře, městečko super.. výbornej noční život, všichni milí, ale jedině to cestování bylo dlouhé a unavující ale dalo se to přežít.Ještě jednou moc děkuji a snad brzy naviděnou:)

Bulharsko - Kiten - hotel Kiten Beach

Vážená paní Voborníková,

Takže z dovolené doma a musím Vám poděkovat za zprostředkování mé dovolené. Let letadlem super, počasí výborné, strava také. Moře teplé a vnučka nadšená. Příští dovolenou opět s Vámi. Vaše rady dobré. Až bude trošku času určitě se zastavím.

Ještě jednou veliký dík Vaší CA

Zaňáková

Bulharsko - Slunečné pobřeží - hotel Zefir

Dobrý den paní Voborníková,

tak jsme po týdnu dovolené v Bulharsku (hotel Zefir) opět na zpět v Čechách! Dovolená se nám opravdu velice líbila. Oba lety byly v pořádku, ubytování bylo příjemné,čisté a pohodlné! Koupání bylo úplně nádherné a teplé! Moře "skutečně za humny". Jídlo bylo také dobré, veliká výhoda je zdarma pití přes den!!!! Ještě musím napsat, že také návštěva Neseberu se nám velice líbila. Nejenom, že je velice krásný, ale děti velmi ocenily nákupy. Měla jste pravdu, že oblečení je tam levné a bezvadný výběr. Utratili jsme co se dalo a mít s sebou 20tis., tak bychom je utratili také...:-)))))   Takže shrnutí, ráda bych se do Bulharska podívala ještě jednou! Na závěr Vám musím poděkovat i za Vaše dobré rady a připomínky k pobytu. A až budu příště vybírat dovolenou ráda se na Vás opět obrátím! Solidnost CA Monty budu tlumočit i mým známým a přátelům a to velice ráda.

S pozdravem

Štěpánka Haklová

Itálie - Lignano Pineta - rez. Burchiello

Ciao Petul, Italové nadšeni, městečko krásné, akční, vše super, moře teplé, čisté, dnes dětské parky, děti si užily Gulliverlandia, park se všemi atrakcemi a show. Moře super, děti mají surfy tak řádí, mají tu spoustu vyžití. Děkuji, posíláme slané pozdravy a brzy to zapijeme. Krásný den ciao Italiano Koláčci and spol:-)

Egypt - Sharm El Sheikh - Dahab - Tropitel Dahab

Čau, moře je úžasné, hotel žádný luxus,ale pěkný a malý, max 500 lidí, současně 100, takže supr klídek, zatím zkoumáme pa Demčíkovi

Egypt - Makadi - Tia Heights Makadi

Čauky, tak jsme v teple u moříčka, let dobrý, pokoj a náramky v 10h. Delegát nám vyfasoval lahev vody a upozornil na našláplý hotel turisty. Už se cachtáme, myslíme na Vás jak se máte.

Zdraví LaJ

Spojené Arabské Emiráty - Ras Al Khaimah - Bin Majid Beach hotel

Dobrý den, paní Voborníková,

Tak jsme se vrátily z dovči a bylo to naprosto super, hotel výborný, snad asi nejlepší dovolená a co se týče služeb  a delegátky CK, asi nejlepší, co jsem zažila. Takže moc děkujeme.

Kateřina

Lefkada - Agios Nikitas - hotel Odyssey

Je to tu krásný, vše podle představ. Snídaně výborné, všeho hafo. moře nádhera. Honzík je nadšen. Včera jsme byli ještě v noci na vínku a souvlaki. Mňam! Hlady neumřem. Hotel krásný, bazének, pokoj taky. V 10 jdem na infoschůzku a pak na pláž. Pa Lenka

Bulharsko - Sluneční pobřeží - hotel Kotva

Ubytování ihned, pěkný pokoj, výhled na bazén, masážní sprcha, je teplo, večer Nessebar, moc jsme si to užily, jsme nadšené.

Marta a Jana

hotel Sayanora - Side - Turecko

Dobrý den,
v Sayanoře bylo vše v naprostém pořádku. Byla to bezvadná dovolená, bylo krásné počasí, výborné jídlo i služby. Je to menší hotel - takové rodinné prostředí. Není tam boj o lehátka ani o stůl na jídlo. K moři a do centra je to kousek. Takže naprostá spokojenost.
Děkuji za doporučení bezvadné dovolené a již se těším na další dovču.
Přeji hezký den
Jitka Jozová

hotel Limnos Village - Limnos - Řecko

Ahoj Péťo,
chystám se k tobě :-) Tak alespoň stručně...
My jsme byli nadšení, byla to úplně jiná dovolená, než jsme doposud na řeckých ostrovech zažili. Je vidět že je to ještě turisticky moc nepoznamenaný ostrov. Pravda kolem hotelu se v podstatě nedalo nakupovat, jedině ve vesnici v kopci, ale nijak nám to nevadilo, jídlo v hotelu luxusní a přes oběd jsme si vystačili s barem u bazénu, sice jen sendviče ale výborný. No ale ta atmosféra byla nezapomenutelná, když jsme vyrazili z hotelu do toho jediného obchůdku, míjeli jsme prázdné vilky, poloprázdný hotel a zemědělce jak po večerech obdělávali svá políčka. Vesnice pak žila svým životem, řekové seděli na miniaturním náměstíčku a kolem si hráli děti. Na pláži se nám kolikrát dopoledne stalo že jsme byli sami, odpoledne byli lidé hlavně před tím Platy beach, což bylo na druhém konci, u nás obsazeno tak maximálně pět slunečníku, podobně i u bazénu, prostě pohoda.
Takže opět velké díky, za úžasnou dovolenou a já se ještě zastavím Markéta

studia Jerrys - Lassi - Kefallonia - Řecko

Posíláme pozdrav z Kefallonie, je to tady moc krásný, děkujeme za doporučení, budeme Ca Monty všude chválit. Zdraví Koláčci

Hotel Forras - Harkány - Maďarsko

Dobré ráno, posílám hezký pozdrav z Harkán, prosluněná obloha, vše bez závad, děkujeme také za posilovací prostředky. Luky

Apartmány Sea View - Laganas - Zakynthos - Řecko

Ahoj Petro, je to tu úžasný, pěkný ubytování, moře teplé a krásné, vítr nefouká. Martina

Aparthotel Tsilivi Admiral - Tsilivi - Zakynthos - Řecko

Dobrý den paní Voborníková,
chtěla jsem Vám poděkovat za zprostředkování krásné dovolené. Byli jsme moc spokojeni.
S pozdravem
Ivana Svobodová

Hotel Continental - Mariánské Lázně - Čokoládový víkend

Dobrý den :)

ještě jednou moc děkujeme za Vaši ochotu při výběru našeho víkendu v lázních. Bylo tam moc krásně. Hotel fakt luxusní, personál příjemný. Procedury super. Můžeme jen doporučit. :)

Mějte se krásně a zase někdy nashledanou.

Radka a Tomáš Mládkovi :-)

Hotel Zlatá Hvězda - Třeboň - ČR

Dobrý den,

opožděně ale přeci, jen pár našich postřehů-zážitků z dovči v Třeboni.
Kladno - Třeboň = ŠOK, ještě jsme nikdy nebyli v hezčím příjemným městě, všude uklizíno, jídlo paráda, wellnes super, i malá si to tam užívala.
Dokonce jsme i pokukovali po realitkách, po případné koupi nějaké nemovitosti, život tam je určitě příjemnější, ale i u nás to jde.
Závěrem lze konstatovat, spíše Všem vřele doporučit.

Martin Štěpánek, Unhošť

Hotel Bin Majid Beach Resort*** - Ras Al Khajmah - Spojené Arabské Emiráty

V polovině listopadu jsme dostali nabídku od CA MONTY na dovolenou do Spojených Arabských Emirátů. Vzhledem k tomu, že cena zájezdu byla velice příznivá, rozhodli jsme se této nabídky využít. Dne 8.12.2010 jsme v dopoledních hodinách odletěli do Dubaje. Let trval 6 hodin a byl vcelku příjemný. V Dubaji na jednom z největších letišť světa nás čekala příjemná teplota 24 stupňů Celsia. Trošku jsme měli problém najít správnou cestu z letiště, nejdřív jsme prošli pasovou kontrolou, pak Vám zkontrolují oční čočky, které si uloží do databáze, kontrola čoček je trošku mimo trasu k východu. Po kontrole očních čoček jsme se dostali k prostoru, kde jsme si vyzvedli zavazadla a vyšli před letištní halu, kde na nás čekal deletát  Exim Tours, který nás nasměroval do kterého / klimatizovaného/ autobusu máme nastoupit. Zhruba za půl hodiny jsme se vydali noční Dubají na 80 km dlouhou cestu do Ras Al Khaimah, cesta probíhala v poklidu, průvodce nám sdělil program následujících dní a hlavně první schůzku, která se konala následující den. Vybavení hotelu je trochu starší, ale vše bylo čisté a zachovalé, na pokoji byl zdarma trezor, fén na vlasy, vana se sprchou, toaleta, tv, konferenční stolek a slušné manželské postele, klimatizace zdarma. Než jsme ulehli k spánku, dostali jsme ještě večeři, která byla podávána v zahradě formou švédských stolů, během večeře byl skoro každý večer nějaký animační program. Snídaně byly podávané v jídelně. Měli jsme polopenzi, jídla byl dostatek. Při snídani podávali i různé šťávy a džusy výborné kvality. U večeře se nápoje museli platit. Přímo v zadním traktu hotelu byl zašitý obchůdek s prodejem tvrdého alkoholu výborné kvality a širokého sortimentu, přestože se jedná o muslimskou zemi s prohibicí, a to za velmi příznivé ceny. Druhý den jsme měli schůzku s průvodcem, který nám nabídl různé výlety: Dubaj cena dospělý 66 Eur, East cost / východní pobřeží/ cena 80 Euro, Safari 55 Euro, večeře v Burj Al Arab 150 Euro, lodní výlet Musandam 80 Euro, Abu Dhaby / hlavní město Emirátů / 110 Euro, Delfíní show 120 Euro, Plavání s delfíny 90 Euro. Hotel je vzdálen od pláže cca 200 m, přístupná po chodníku, na kterém je položen zelený koberec lemovaný palmami a menší osvětlená zahrada. Pláž je k dispozici pouze hotelovým hostům, místní mohou vstoupit pouze po uhrazení dost vysokého poplatku. Deštníky a lehátka jsou na pláži k dispozici zdarma, k pláži se schází schodištěm, které má asi 60 schodů, na vrcholu je bufet s občerstvemím, všichni zaměstnanci jsou velice příjemní a ochotní. Večer jsme šli obhlédnout okolí hotelu. Asi 200 m od hotelu vede hlavní silnice se silným provozem, chodit pěšky v tak silném provozu je skoro životu nebezpečné a tak se doporučuje brát si taxi, které není drahé a je na každém kroku. Ras Al Khajmah je roztahané město, obchodní centrum je od hotelu vzdálené asi 3 km, dostupné buď taxíkem nebo veřejnou dopravou. Taxík si lze objednat na recepci hotelu, lze si půjčit i auto, ale průvodci to nedoporučují, pokud by se náhodou stala dopravní nehoda, vinu nese v 99% cizinec. Skoro vše se staví megalomansky, obchodní centra jsou obrovské a lze se v nich ztratit. Ceny jsou tam oproti našim o něco menší, záleží na druhu zboží, které se kupuje a také kde se kupuje, na tržištích se smlouvá na polovinu až třetinu požadované ceny. Sortiment zboží je pestrý. Focení arabských žen je nevhodné, dovoleno jen se souhlasem dané ženy. Také focení mužů je dovoleno pouze se svolením, v opačném případě mohou být agresivní. Na závěr jen krátce popíši výlet do Dubaje, města krásy a luxusu. Pokud navštívíte Arabské Emiráty, neměli byste si tento výlet nechat ujít. Vyjíždí se po snídani, cesta trvala cca 2 hodiny. Skoro vše je v Dubaji dražší, než v letovisku Ras Al Khajmah. Průvoce nám cestou udělal výklad jak o samotné Dubaji, tak i Arabských Emirátech a o životě šejků a přistěhovalců, kterých je tu mimochodem asi 80%. Výklad byl zajímavý a poučný. První zastávka byla na umělém ostrově / takzvaná palma/ u hotelu Atlantis, který je postaven na hrázi tohoto umělého ostrova. Hotel byl otevřen 24.9.2008 a má 1539 pokojů. Další zastávkou byl hotel Burj Al Arab, hotel zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejluxusnější hotel na světě se sedmi hvězdičkami . Dominanta Dubaje je viditelná i z letadla a je postavena ve tvaru plachty na uměle vytvořeném ostrově vzdáleném od pobřeží asi 280 m a tyčí se do výše 321 m. Vodním taxíkem jsme se po dubajském zalivu zvaném Abra dostali na tržiště se zlatem, kořením a jinými suvenýry.Viděli jsme také nejvyšší budovu světa 828 m vysokou Burj Khalifa , největší akvárium světa , ve kterém žije více než 33 tisíc mořských živočichů a chrání Vás 33 metrů dlouhá, 8,3 m vysoká a 75 cm široká skleněná stěna.

Na závěr bychom chtěli touto cestou ještě jednou poděkovat majitelce CA MONTY za nabídku a zprostředkování  pěkné dovolené ve Spojených Arabských Emirátech a všem čtenářům těchto řádek doporučit tuto cestovní agenturu :-) Děkujeme a přejeme hodně spokojených zákazníků Michal a Marta

Hotel Kamala Beach*** Pkuket - Bangkok - Thajsko

Ahojky Petruško, posílám moc moc pozdravů z rozpáleného Thajska:) všichni si to tu moc chválíme a spokojenost je slabé slovo. Karel - SCOTT

Je to tady moc moc pěkné. Letadlo ( Emirates ) skvělé i letuška byla česká. Výborně jste vybrala, všichni spokojeni, foto bude také, díky moc. Martin M.

Hotel Mondi - Holiday Bellevue**** - Bad Gastein - Rakousko

Ahoj Petro,
tak jsme se vrátili domů z dovolené.
Nebylo to špatný, ale všichni jsme srovnávali s předešlými pobyty na horách, takže Hotel Bellevue nevyšel úplně dobře.Městečko Bad Gastein jsou takové malé Karlovy Vary, z čehož taky nebyli všichni úplně nadšeni.
Nejdříve pozitiva: Velký pěkný pokoj s kuchyňkou,prostorná koupelna a 2 záchody, což je u 4-členné rodiny výhoda.
Velmi dobré jídlo, i když někomu můžou vadit menší fronty u bufetových stolů a nedostatek příborů, hlavně u snídaně
Pěkný čistý velký bazén, velká vířivka, sauna, pára A co se týká lyžování, velký výběr tras , dobří lyžaři to jistě ocení
A teď negativa:  Pevné postele v pokoji byly v pořádku, ale ty rozkládací pro děti, na těch se nedalo spát.
Hotel je strašně rozlehlý, takže než se dostaneš na snídani nebo do bazénu, ujdeš asi kilometr, protože výtahy byly neustále obsazené. V nabídce hotelu je zapůjčení županů, za které nám na konci účtovali 48 Eur, to jsme koukali.Za celý týden nám 1x vyměnili ručníky, což až tak nevadí,ale vůbec, ani jednou!!! nevyluxovali nebo neuklidili koupelnu.  To je u 4 **** hotelu neobvyklé  a docela nepříjemné.
Lyžárna byla otřesná, byla to jedna místnost bez skříněk, takže každý tam házel lyže i boty, jak se mu to povedlo,podotýkám, že        hotel    má asi 200 pokojů  Největší hrůza byla vzdálenost od sjezdovky.Je to do strašnýho kopce,asi 600m a to je s lyžema na ramenou a v přeskáčích děs.
Takže jsme museli jezdit autem,hotelové parkoviště nebylo u hotelu, ale taktéž na kopci pěkně daleko.
Dojít pro auto, dojet na sjezdovku, jsme museli stihnout do 9 hod. jinak bylo plno.Přeskáče jsme netahali do hotelové lyžárny, takže jsme je měli v autě dočista zmrzlé...To nás asi otrávilo nejvíc, protože jsme tam byli kvůli lyžování.
Když jsme to tak všichni hodnotili, tak  nebyl nikdo, kdo by se tam toužil vrátit.
prosím tě hlavně ,  neber si to osobně,     ty jsi se na poslední chvíli snažila něco nám sehnat a nám se to zdálo z webových stránek pěkný.Ono je to fakt strašně individuální, někdo by řekl, že jsme rozmazlený atd. Ale vždycky člověk srovnává s tím, co zažil jinde.
Klidně to  zveřejni, kvůli tomu jsem to psala.
Je fakt, že lyžování je tam krásný,ale než se tam nahoru člověk dohrabe...
A ten hotel by se měl trochu polepšit, ale vzhledem k tomu obrovskému počtu lidí je to asi těžký.
Stejně tak někdo dává přednost klidnějšímu prostředí než bylo tady.
Je to opravdu hodně individuální.
Měj se hezky Jitka

Chai Chet Bungalows - Ko Chang - Thajsko

Dobrý den,
 
vybraly jste s manželkou moc dobře, Koh Chang byl moc hezký a poklidný,zvláště po tom co jsem viděl Pattayu.Chai chet resort byl super,skvělá kuchyně,restaurace,bazén i servis,ubytování ušlo.Přikládám pár foto.
 
                                                                                              S přáním pěkného dne Bartkovi

hotel Ndovu Beach Village****  Watamu - Keňa - Afrika

Posíláme pozdrav z Afriky. Je to tu nádhera. Dnes jsme se vrátili ze safari a pomalu vstřebáváme hromadu zážitků, zdravotní potíže se nám vyhly, tak si všechno vychutnáváme naplno. A. Kuneš

hotel Bellos Beach*** - Benitses - Korfu - Řecko

Děkuji Vám a Vaší CA za super dovolenou na ostrově Korfu. Vše bylo OK. Za rok se opět ozvu.

Váš klient R. Dlouhý

hotel Holiday Beach Resort*** - Marsa Alam - Egypt

Dobrý den,moc se omlouvám,že jsme vám nenapsali hned jak jsme dojeli! Ale byli jsme vážně nadšeni tak jsme na to uplně zapomněli :o) bylo tam krásně,můžu jedině doporučit. Nejhezčí bylo potápění,nádhera. Mnoho ryb,viděli jsme i murenu takže pro nás vážně zážitek :) Jednou jsme šli i podél pláže na vrak lodě kde jsme viděli nádherné čisté moře. Jídlo bylo taky dobré,nikdy se nestalo že by jsme odešli nenajezení. Jediný problém který tam byl tak to s jedním výletem,nebyl tedy náš ale jiných lidí kteří tam byli s námi. Prý byla hrozná doprava i přístup k nim,tak výlet ani nedokončili a chtěli se vratit do hotelu. To se nám nestalo,nám bohate stacilo to potapeni u hotelu,protože tam to bylo uzasne :o) děkujeme za spolupráci a výber dovolene! Vážně můžeme jen doporučit,děkujeme Landová a Chadima

hotel Eldorador Aladin**** - Sequia - Djerba - Tunisko

Petro, dovolená byla super 100% spokojenost.Díky Zdeněk

studia Eliri - Ravda/Nesebar - Bulharsko

Dovolená byla příjemná a cenově přijatelná, moře bylo údajně nejteplejší za posledních 17 let, takže jsme si to užili.

Co se týče ubytování,  Eliri byl menší rodinný hotel, nově a pěkně zařízený. Na pokoji byla klimatizace v ceně, i když z nějakého důvodu musela být nastavena na méně než 19 stupňů nebo více než 26 stupňů, ale to vůbec nevadilo. Snídaně ve formě švédských stolů byla od 8:00 do 10:00 a byla výborná s bohatým výběrem. U hotelu byl menší bazén, který ale sousedil s hotelovou restaurací  a silnicí, která byla oddělena jen nízkým plotem, takže jsme raději chodili k moři.

Problém byl trochu s lokalitou, hotel se nacházel mezi Nessebarem a Ravdou, podle cestovní kanceláře 20 minut od Nessebaru a 10 minut od Ravdy. Skutečnost byla 40 minut ostrou chůzí do starého města a 20 minut do Ravdy. Vzhledem k tomu, že po celou dobu bylo přes 35 stupňů, byla 40 minutová procházka nepříjemná a docela náročná i v 8 hodin večer, cesta vedla podél silnice a bulharské chodníky nejsou v moc dobrém stavu, pokud jsou vůbec nějaké :). Když jsme situaci trochu omrkli, jezdili jsme autobusem, který stál pouze 1leva, akorát si člověk musel dát pozor na jízdní řády, protože cedule na zastávkách ukazují čas odjezdu z místa výjezdu, nikoli čas, kdy bude autobus na zástávce, na které právě stojíte, takže se musí dopočítávat. Párkrát nám to ujelo, ale pak už to šlo :). Do Ravdy se dalo dojít bez problémů

Na druhé straně na pláž to bylo skutečně maximálně 100m, i když přes poměrně rušnou silnici.

Kvůli výše zmíněným poznatkům bychom asi dovolenou nedoporučili rodině s dětmi, ale pokud někdo touží během dovolené po výletech je to vhodné místo, poměrně bez problémů se dá dojet do Burgasu, Varny, už zmíněného starého i nového Nessebaru a Ravdy, na Slunečné pobřezí i do Svatého vlasu. V okolí jsou také dva akvaparky, které mají vlastní rozvoz návštěvníků zdarma.

Velkým plusem bylo ubytování při příjezdu. Podle ubytovacího poukazu jsme si měli nechat kufry na recepci a pokoj dostat až po 14:00, ale ubytovali nás ihned po příjezdu v cca 11:30, při odjezdu jsme hotel opouštěli před snídaní, takže jsme dostali cestovní balíček.

Ještě mě napadá, že pokud někdo už byl v Bulharsku je zvyklý na spoustu malých krámků, restaurací, stánků s ovocem, zeleninou a zmrzlinou, které lemují pobřeží. Vzhledem k tomu, že tam ještě probíhá výstavba/rekonstrukce, podobné kolonády chybí, nejbližší je v Ravdě. V místě jsou asi jen tři malé krámky s potravinami, nafukovacími předměty a opalovacími krémy. Restaurace jsou převážně v hotelích: My jsme chodili do Ravdy, kde jich byla spousta a cenově přijatelných.

Příští rok se ozveme :)

S pozdravem

Vašek Kratochvíl

hotel Adria - Biograd - Chorvatsko 

Ahoj Péťo,

omlouvám se, měl jsem se ozvat dřív a sám, promiň.

Takže jako první velké pozitivum a super záležitost je nástup uprostřed týdne. Jelo se fakt super tam i nazpátek, absolutně v pohodě.
Hotel jsme našli v pohodě. Ubytování bez problémů, klimoška, jídla mraky, já samozřejmě přibral...
Ze začátku nás dostala velikost letoviska, vlastně množství lidí na pláži. Byli jsme zvyklí spíš z Chorvatska na takové ty poloprivátní pláže, ale zvykli jsme si a je fakt, že zase blízkost všech těch zmrzlin a hospod s pivem hned u moře je zase plusem a je na co koukat ...:)))
V podstatě vůbec nepotřebuješ za ten týden auto, protože nikam nemusíš cestovat,  jsi pěšky i s kočárkem všude na dosah.
Je potřeba objektivně říct, že kdo je zvyklý mít pláž hned za hotelovým bazénem (s občerstvením v ceně) bude lehce zklamán. Vzdálenost od hotelu k moři byla taková, že jsme k bazénu nechodili vůbec.
I když jsou lidé, kteří se snad k moři nedostali vůbec, aby jim neuteklo občerstvení "zadarmo" ...
Jinak žádný problém. Čisto.
Moc děkuji za dovču a doufám, že  se v budoucnu budu moci na Ca Monty zase obrátit.

Díky a ahoj

S úctou

Pepa

hotel Gregorys - Nidri - Lefkada 

Zdravím Vás,
 
Už z místa  činu jsme Vám chtěli poslat recenzi s fotkama, ale nějak jsme to nestihli :-)) ..
Pošleme ještě fotky hotelu a okolí.
 
Moc se nám tam líbilo, Nidri v pohodě, moře opravdu ala Mácháč, ale na plavání dobrý a byli jsme tam jen asi 3 dny. Jezdili jsme jinak na skútru po celém ostrově.
Hotel je na skvělém místě skoro v centru, ale byl tam klid, žádnej hluk v noci.
My jsme měli pokoj trochu menší (ve druhém patře s výhledem na moře), ale naproti v budově měli mnohem větší, nicméně na spaní zcela stačí. Bylo to pěkně a celkem nově zařízené (lednička, "trezůrek"). Ve sprše byla dokonce zatahovací zástěna !! :-))) . Často uklízeli. Uklízečka Češka, v restauraci Slovenka - takže vše se dá obstarat česky.
Akorát strava trochu slabší, snídaně už třetí den leze nosem. Večeře byly servírované, bylo to dobré, ale moc řecké to taky nebylo :-). (dalo se vybrat z více variant)
 
Vypadá to tam opravdu jako na fotkách, možná i lépe. Oproti jiným hotelům a apartmánům, kde vystupovali ostatní asi nejlepší hotel.
 
Asi určitě by se tam dalo vrátit :-))
 
 S pozdravem Karel Hájek
 
Bungalovy Zlatna Obala - Sutomore - Černá Hora - bus - megalást
 
Dobrý den,
 
dovolená byla báječná. Ubytování opravdu velmi jednoduché. Starý nábytek, ale čistý. Sem tam pavučinka, jenže té se neubráníte. Koupelna s vanou a také stará, ale čistá. Uklizečky chodily denně a měnily ručníky + doplňovaly toaletní papír. Než jsme odjížděli, měli jsme z něj komín pěkně vysoký :-). Byli jsme ubytováni tak v prostřed komplexu, takže 104 schodů do jídelny a 134 schodů na plaž. Pláž od písečné, přes oblázkovou až k betonovým platům. Poměrně čistá. Dalo se vybrat kam si lehnout. půjčovali  slunečníky za 6 Eur na týden. Lehátka si nikdo nebral. Sprcha na pláží sladkovodní i převlíkarny byly:-). Úžasné :-))))). Objekt byl hlídán 24 hodin a nikdo cizí se do komplexu nedostal. Jídlo bylo stále stejné, ale dalo se kombinovat, takže se dalo mít každý den něco jiného. Jenže česi jsou prasata. Teda někteří. Nandají si od všeho kousek a pak mají na talíři šlichtu.Jinak chuťově bylo dobré. V Černé Hoře je laciněji než u nás (2l cola za 0,98 Eur, pivo Nikčičko 0,58 Eur, chleba 0,30 Eur, preso 1,20 Eur) a mají výborný grilovaný masa, zmrzliny a palačinky. A co se týká delegátů tak ti byli úžasní. Opravdu se nám věnovali neustále. Večer byl animační program, rano se cvičilo na terase a během dne byl 2x aquaerobik v moři. Užili jsme srandy kopec.Takže dovolená báječná. Cesta trvala 22 hodin a řidiči byli příjemní. Jinak. Přechod,z tepla do naší zimy, nám prodloužil léto :-(. Lenča je teď na JIPce se zápalem plic a my jsme unudlaní. Ale to neva :-). Tělo se se zahojí a příští rok pojedeme zas. Neměla bych raději přijít za váma a vypovídat se v kanceláři :-)). Bylo to báječné.
 
Nashledanou Marcela Keimarová

rez. Tamerici - Caorle - Itálie

Dobrý den, ubytování bylo úžasné, je to všechno nové. K moři bylo kousek, u apartmánů byl bazén. Akorát bych měla výhradu k navigační mapce, kterou nám poslala CK Ludor. Tam jsou totiž dva kruhové objezdy, na mapce byl nakreslen ale jen jeden. Takže jsme trošku bloudili, ale to bylo až přímo na místě. Jinak počasí bylo nádherné, pršelo jen jeden den. Cesta tam byla teda katastrofa, vyjeli jsme ve 22,30 v pátek z Kladna, na místo jsme dojeli až mezi 13. a 14. hodinou v sobotu. Cesta Rakouskem po dálnici směr Salzburg - Villach byla příšerná. Za Salzburgem jsme vjeli na dálnici rovnou do kolony aut, která se táhla až k Tauernskému tunelu, takže 70 km jsme jeli asi 6 hodin. Cesta zpátky byla taky příšerná, protože jsme přejeli z Itálie do Rakouska a pršelo a pršelo až do Kladna. Rakouskem vlastně jedete pořád horama a tam nebylo vidět na 20 metrů. Ale jinak co se týče ubytování, to bylo luxusní. Přímo v místě byly asi 2 obchody a restaurace, takže hlad jsme neměli :-) Byli jsme i v Benátkách. Co se týče cen, tak je tam dost draho. Ta největší rodinná pizza stála 20 euro, za půlku chleba jsme dali i 5 euro. Ale je to dovolená. Příští rok bych ráda jela do termálních lázní na Slovensku nebo v Maďarsku.

Zuzana Mikešová

hotel Giktis - Djerba - Tunisko

Dobrý den,
jj, hotel Giktis byl velmi velký komplex, ale bohužel daleko k moři.
Zaměstnanci byli velmi příjemní, slečna delegátka taky super.
Jídla byla mega mega mooc a výborné. člověk nevěděl co dřív :)  od salátů po dortíky a snídaně to samé. Bomba.
Velmi příjemní čísníci, už automaticky nosili bílé výborné vínko když nás zahlédly a byla prostě s nimi sranda.

Akorát jsem měla problém, že jsem si myslela z katalogu, že by měl být minibar automaticky na pokoji, ale bohužel jsem si ho musela pronajmout za poplatek 42 dinárů na celý týden. po hodině mi ho přinesly na pokoj.
Diskotéka byla otevřena každý den, od půlnoci asi do 1:30 hod.
po večeři byl vždy velmi bohatý fantastický program v amfiteatru, různé divadelní scény, soutěže, akorát bohužel ve Francouzštině, občas se něco minimum přeložilo do češtiny - naše animátorský holky, ale jinak super.
V bazénu jsme byli pouze jednou, protože bylo horko a ten chlor se v tom vařil, takže nic moc chutné. i malý kluk z Ostravy se tam párkrát napil, což u dětí je zcela normální, a do večera měl horečku a nebylo mu zrovna nejlépe, takže ihned lékař, kapačky a léky a po dvou dnech byl fit.

Obchůdky před hotelem, sice nic moc, ale nakoupili jsme tam různé jejich typické mísy a různé. a i v obchodech byl pán který najednou mluvil česky, protože zde žil pár let :)
S holkama jsme chytli menší pokoj bohužel hned v přízemí, ale v klidné části hotelu, ale i tak nám tuniští chalani nosili Ibiškové květy.  pár dní jsme se bály, ale pak jsme se otrkali a i je jen tak sami od sebe zdravili.
Měli jsme i tu čest, hovořit přímo s ředitelem hotelu Mohamedem. i když byl ženatý, tak jenom přeci tři mladé slečny ho lákaly :)

Pláž, byla daleko, minimálně od vás od cestovní kanceláře k Okey u vlakového nádraží. takže aspoň nějaký pohyb. :) ale pláž velmi dlouho mělká, a hloubka až moooc daleko, kde byli lodě, takže jsme se bohužel jen tak cachtaly.

Security a takový ty prodejci na čluny a čtyřkolky atd. byli strašně super, byla s nima sranda. aspoň nějaké zpestření jen tak válení se na pláži.

Byly jsme i na výletě na Sahaře a k těm Beduinům (jak bydlí v těch skalách), a výhled na Star wars. a jízda na velbloudech - super, ale už tam asi víckrát nepojedu :D  bohužel jsme zrovna chytli i zhoršené povětrnostní podmínky, takže nic moc, mít jemňounký písek úplně všude. :)

a jinak tedy: česky hezky. Český holky hezký holky. Jak se maš. a jsme banditi (chceme všechno levněji) :)
Parádně jsme si to užily a příští rok směr Turecko s Ultra all inclusive, protože klasická all inc. končí bohužel ve 23 hod., i když nám to bohatě stačilo.

Mějte se krásně a užívejte ještě sluníčka :)

Pokusím se nejspíše na Vás obrátit se zimní dovolenou, ráda bych na prodloužený víkend směr Alpy asi jen Rakousko nebo Itálii. :)

Děkuji moc. papa Verča

hotel Alcudia Pins - Alcudia - Mallorca

Je to tu fakt nádherný! Parádní apartmán, krásná zahrada s bazénem, hustá pláž! Nádherně čisto a všechno roste a kvete:) Teď jsme přišli z večeře a bomba, velkej výběr, jsme se nacpali jak čuňátka! Teď se půjdem ještě projít a asi brzo ulehnem...

Pa Terry

chalupa Kumburský Újezd - Nová Paka - Česká Republika - pozor!!!!! nebrat!!!!!

Ahoj Petruš,
už dávno Ti chci napsat. Tak nebylo to nejhorší až na to,že ten domek zvenku dobrý, ale zevnitř, vše udělané hrc, prc. První den nám upadl radiátor, druhej den druhej, pak vybouchla skřínka s jističi, takže jsme byli den bez elektriky a teplé vody, pak v koupelně teklo ze stropu, protože nad ním byl rozbitej kotel, kterej se rozbil třetí den :-)
Pořád jsem volali majitele, no my se s našima chechtali, měli jsme z toho srandu, co je to za barák. Poslední den nám majitelka domu řekla, že máme ještě doplatit 720,- za ekeltriku a to nám den nešla a 50kw bylo v ceně, no tak doma máme za měsíc zálohu 1600,- a tam jsme půlku projeli za týden, což je hodně divný, nevím.
Jinak příroda pěkná, jezdili jsme na výlety, hráli hry a nasmáli jsme se.
Ale příště už bychom tam nejeli :-) Vybereme něco jinýho.

Radka

vila Kate - Brela - Chorvatsko


Dobrý den,

určitě se nám tam moc líbilo, asi proto se nám dovolená zdála tak krátká.
Určitě si o tom budeme moc ještě popovídat, protože jsme se před asi týdnem dozvěděli, že v prosinci nebudeme mít nikdo problém s dovolenou a tak budeme chtít znovu využít Vašich služeb a podívat se do Santa Cateriny, kde se nám loni moc líbilo.
Teď už jenom dolaďujeme termín a pak o sobě dáme vědět.

S pozdravem

Dušan Lunger

hotel Shams Safaga - Safaga - Egypt

Dobrý den, s hotelem jsme velmi spokojeni. Dostali jsme bungalov, takže ubytování super. Jídlo výborné. Ochotný personál. Za nás můžu jen doporučit. Mějte se krásně. Agáta Jelínková

hotel Jandia Princess - Playa Butihondo - Fuerteventura - Kanárské ostrovy

Ahoj Péťo

Včera jsme se vrátili z dovolené na Fuenteventuře- hotel Jandia Princess.Myslíme že to byla nejhezčí dovolená na které jsme s manželem zatím byli.

Hotel perfektní,jídlo výborné a co se týče moře bezkonkurenční.Personál je ochotný ale ne otravný jako v Turecku, Egyptě nebo Tunisku(žádný bakšiš,přemlouvání na masáže,tetování,výlety apod.)

Bazény hotelu čisté,pokoje perfektně uklizené,hygiena na jedničku.Pláž je čistá a skoro prázdná, nepřelidněná a moře osvěžující.Jako novomanželům nám na pokoj po příjezdu připravily vychlazené šampaňské. Upozorňujeme klienty aby si pánové vzali sebou alespoň jedny dlouhé kalhoty jinak je nepustí na večeři. Co se týče výletů můžeme doporučit výlet ponorkou,cena 58 Eur na osobu + 15 Eur za DVD které prodává posádka ponorky přímo na místě.Hosté hotelu byli převážně ze zemí  Německa, Holandska, Anglie, Portugalska, Španělska.

Děkujeme za nezapomenutelnou dovolenou           Jitka a Jirka

hotel Lutania Beach - Kolymbia - Rhodos

Petro, zdravíme od moře! Předběhla jste nás, od pondělí mluvíme o tom, že Vám napíšeme, abyste byla klidná, že si užíváme, je tu moc pěkně a je nám tu dobře. Lehátka se platí, ale to nám náladu nepokazí. Určitě pak dáme vědět víc. Takže sílu moře a díky moc.Petra a spol.

hotel Iliada - Protaras - Kypr

Pozdrav z Kypru posílá I+I+J+R+L. Pláž krásná, moře čisté, hotel pěkný, pokoje vedle sebe, na moře vidíme z boku, snídaně dobré, večeře super. Iveta

Villagio Sabbiadoro - Vieste - Gargáno - Itálie

Ahoj, zdravím z Vieste, je to tady moc hezké, moře teplé jako kafe, krásný, jemný písek. Mag.

hotel Minamark - Hurghada - Egypt

Dobrý den info: ubytování  pěkné, jídlo dobré, moře pěkné, takové útulné, jsem spokojená pa Morávková

hotel Lesana - Špindlerův Mlýn - ČR

Ahoj Petro. Zdravíme z Lesany. Je to tu paráda. Pokoj máme dle objednávky :-). Dorazili jsme kolem jedné, dali oběd a vyrazili na lanovku. Radimek byl nadšenej. Díky za tip a měj se pěkně. J.

hotel Hilton Nuweiba Coral Resort - Taba - Egypt

Dobrý večer paní Voborníková,posílám ještě zbyteček fotek co se mi v neděli nepodařilo již odeslat.Dovolená byla super moc jsme si to užili,moře nádherně čisté i přesto ,že byl kousek přístav.Jestli mohu srovnávat s hotelem Harmony Makadi bay a hotelem Hilton Nuweiba tak tady se nám líbilo více hlavně koupání a žádné tlačenice a boje o místo v jídelně.
                                                                                                                                                                                                                                    Personál byl vždy ochotný pokoj každý den perfektně uklizen včetně čistých osušek a výměny lůžkovin minibar vždy doplněn balenou vodou s ničím nebyl žádný problém opravdu skvělá a ničím nerušená dovolená každý se zabaví po svém protože jak se říká každému se nazavděčíš to záleží na lidech. Něco si snad vyberete,mějte se a hezký den 

Škabradovi

hotel Abou Nawas Montazah - Tabarka - Tunisko

Dobrý den,

předem se omlouváme,že píšeme až teď ale nějak jsme se k tomu nedostali.
Náš pobyt v Tunisku (Tabarce) hotel: Abou Nawas Montazah byl naprosto výtečný.
Hotelový pokoj byl opravdu překrásný, vybavení taktéž a výběr jídla, co se obědů a večeří týče veliký. Byť by se mohlo zdát že po těch 11 dnech už člověku přišlo všechno na jedno brdo.
Největším kamenem úrazu byly snídaně. To bylo jediné s čím jsme nebyli spokojeni (Každý den stejná snídaně).
Personál velmi příjemný a ochotný. Přesně takový, jaký se všude popisuje (Někdy až moc příjemný a "vlezlý" k mladším a blonďatým slečnám).
Moře bylo také úžasné, velmi pozvolné takže se v něm krásně plavalo. Jen na poslední 3 dny jsme chytly velké vlny a černou vlajkui => 3 dny bez moře, které nahradil skvělý velký, obrovský bazén.
Nejzajímavějším a také nejbyzadrnějším byly organizační schopnosti delegátek a celé tuniské části CK Azur Reisen. Ti nám například slíbili jízdu na velbloudech za určité peníze, že pojedeme každý na svém a že tomu nemůže být jinak. Velmi nás pak překvapilo když nás na výlet s velbloudama bylo 10 lidí a jenom 4 velbloudi.. 4x2lidi + 2 lidi jeli tam na koních (my) a 2 zpět.
Nejúžasnější z celého pobytu bylo sledovat animační tým, který se staral o zábavu od 8 od rána do půlnoci a to každý den. Nechyběl program jak pro dospělé, děti či seniory. Před nimi opravdu klobouk dolů.

Chtěly bychom Vám tedy tímto poděkovat za pomoc při tomto výběru naší dovolené.
V příloze Vám zasíláme pár fotek na ukázku, kdyby jste měla nějaký dotaz na něco z naší dovolené, rádi Vám odpovíme.

Ještě jednou děkujeme a těšíme se nashledanou za necelý rok při výběru další dovolené.

S Pozdravem

J.J. a K.R.
 

hotel Crystal Admiral - Side - Turecko

Dobrý den, vážená paní Voborníková,

vrátil jsem se z Turecké riviéry, konkrétně z hotelu Crystal Admiral navýsost spokojený, a to nejen já, ale i moje manželka. Vůbec se nám nechtělo domů. Jen jsme si opět potvrdili, že je lepší jet do 5ti hvězdičkového hotelu, kde je vše bez problému. Narozdíl od ostatních turistů v našem letadle, kteří měli nižší kategorie a setkali se, jak jsme se dozvěděli, s tím, že byli stěhováni do jiných hotelů. Takže super a rádi využijeme ještě jednou Vašich služeb, možná ještě v tomto roce na Kanáry.

Petr Mach, Středočeská záchranka

hotel Družba - Demanovská Dolina - Slovenská republika

Dobrý den,
vše je úplně naprosto v pořádku. Hotýlek je krásný a všechno je tak, jak bylo domluveno. Moc děkujeme.
S pozdravem
Lucie a Radek Hlaváčkovi (Slovensko-hotel Družba)

hotel Aegean Sun - Thassos - Řecko

dobry den,
 
rada bych Vam podekovala za pomoc s vyberem dovolene. bylo to super, vyborne jsme si to uzily a skvele si odpocinuly.
jeste jednou diky!
andrea klimova

hotel Gaia Village - Tigaki - Kos

Dobrý den,
v příloze Vám zasílám fotografie z dovolené mého syna na Kosu, posílám je v 6-ti samostatných e-mailech, vyberte si dle vlastního rozhodnutí.
K tomu přidávám krátké povídání:
 
Hotel Gaia Village patří do skupiny hotelů s označením AEOLUS. Jedná se o menší rodinný hotel s česky a slovensky mluvícími animátori, což je příjemné zejména pro rodiny s dětmi. Personál mluví řecky a je k hostům milý. Delegát byl obden k dispozici pro potřeby turistů ubytovaných v tomto hotelu. Cestovní kancelář AEOLUS má zamluveno ubytování zejména ve starší části areálu, což se ukázalo při debatách s dalšími turisty. Po prvních rozpacích s ubytováním jsme nakonec byli rádi, že bydlíme ve starší- tichší části areálu, kde byl bazén lepší a z důvodu menšího počtu lidí i rychlejší obsluha v baru u bazénu.
Pláž byla nádherná, škoda že lehátka  a slunečníky (2 lehátka + 1 slunečník za 6 Eura)  byly pro studenty dost drahé. Strava byla dobrá, je pravdou, že se po dvou dnech opakovala, ale vždy jí bylo dostatek a každý si mohl vybrat, zejména z bohaté nabídky salátů.
Bylo příjemné, že nedaleko hotela bylo množství malých obchůdku, restaurací a cukráren, takže vždy byl důvod a cíl pro malou procházku.
Moře bylo dopoledne čisté, odpoledne však vstup do moře zakalily haluchy a řasy, takže bylo nutné jít hlouběji do moře.
Nabídka výletů byla pestrá, jistě mi dáte za pravdu, že Kos potažmo Řecko je nutné vidět z lodě!!!
 
Závěrem jenom dodám, že pokud jste ve dvou, ke štěstí Vám stačí teplé sluníčko a hukot moře...
 
S pozdravem
Z.N

hotel Armava - Hersonissos - Kréta

Vážená paní Voborníková,

ještě jednou bych Vám chtěla poděkovat za velmi vhodně vybranou destinaci i hotel na naší last-minute dovolenou. Let letadlem s Travel-servisem bez problémů ( až na značné turbulence a zalehlé uši –  za což je ale neviním :-) ), na letišti čekala velmi milá a Kréty znalá delegátka Greece touru Martinka ( během pobytu nás dvakrát navštívila, jinak byla na mobilním telefonu – Greece tour nabízel asi čtyři fakultativní výlety – Knossos, Santorini, soutěska Samaria, Spinalonga ) , která nás nasměrovala do příslušného luxusního autobusu, ze kterého jsme po 30 min. jízdy vystupovali u hotelu Armava. Hotýlek je v katalogu Greece touru veden  jako dvouhvězdičkový  ( jinde i jako tříhvězdičkový ) a myslím, že minimálně tři hvězdy by rozhodně zasloužil. Určitě za vstřícnost a usměvavost personálu, čistotu a bufetovou stravu.Hotel je situován na začátku rušnější ulice letoviska Heronissos, s pokoji do ulice ( po zavření oken a zapnutí klimatizace klídek a pohoda ) či s výhledem přes bazén na moře. Pokoje jsou jednoduše, ale účelně vybaveny, u každého je balkón a možnost dokoupení klimatizace ( 5 E na den ). Uklízí každý den, ručníky i ložní prádlo mění dle potřeby . Co se týče bufetové polopenze, vždy bylo ( u nevybíravých strávníků !!! ) z čeho vybírat. K snídani byl k dispozici salám, sýr, džem , máslo, vejce, řecká „ bábovka “, zelenina a káva , čaj či džus. K večeři výběr ze dvou hlavních jídel ( 1x těstoviny plus maso s rýží či bramborem ), dvou polévek, několika salátů a desertu ( skoro vždy meloun :-), dvakrát puding ).U hotelového bazénu lehátka zdarma, moře opravdu 50 m od hotelu s písčito-oblázkovou pláží,která se při vstupu do moře měnila v šutrovo-šutrovou, tak že pro děti by to nejspíš moc ideální nebylo.Na pláži byla lehátka za poplatek 3E za jedno plus ještě něco za slunečník, přesně nevím, lehávali jsme na matracích na zemi a né moc často, jelikož jsme také chtěli kus ostrova okouknout…Proto jsme si půjčili za 35 E na den auto s půlkou natankované nádrže, projeli přes Agios Nikolaos do nejjižnějšího místa Evropy – Ierapetry, cestou se vykoupali na krásných plážích a udělali spoustu fotek a i když v autě ledasco chrčelo a bouchalo a ručička na tachometru nepřekročila 60 km/ hod, výlet to byl nádherný. Při cestě zpátky při snaze o dotankování projetého benzínu jsme však zjistili, že minimálně 5 benzínek při silnici má zavřeno. Původně jsme si mysleli, že je to z důvodu jejich odpolední siestičky, ale pravdou byla stávka dodavatelů benzínu.V půjčovně dělali, že o ničem neví a při snaze o zaplacení projetého benzínu si samozřejmě naúčtovali minimálně dvojnásobnou částku. To bylo ale jediné menší negativum z celé dovolené, jinak byli všichni Řekové přátelští a moc milí.. Stihli jsme pak ještě prolézt nejbližší okolí, autobusem za necelá 3E se podívat do hlavního města Heraklionu , kde jsme prolezli Benátskou pevnost, muzeum, různá náměstíčka a trhy. Hlavně jsme ale odpočívali, chodili po obědě spát :-) a ….

prostě KRÁSNÁ DOVOLENÁ !!!!

Ještě jednou moc děkuji a možná za rok se těším nashledanou, 
s pozdravem a přáním hezkého zbytku léta

Štěpánka Kachlířová

P.S : V příloze posílám pár foteček z hotelu a okolí 

vila Aspasia - Tsilivi - Zakynthos

Dobrý den,paní Voborníková.

 Chtěla bych vám poděkovat za krásný výběr místa pro naši dovolenou. Studia Aspasia jsou na skvělém místě.

Z balkonu jsme koukali na moře ,na bazén ,do krásné zeleně,kolem byl klid. Během chviličky se dalo dojít do rušného centra.Letos jsme se i stravovali v centru pravidelně a opravdu si tam může každý vybrat a nebylo tam vůbec draho.

Prostě, naše představa byla naplněna.

Co se týče ubytování,studia jsou krásně velká,i když jsme měli dospělou přistýlku,místa tam bylo opravdu dost.

Kuchyňka byla velmi skromná,tam se asi zastavil čas.

Jediný problém,který jsme měli,bylo,že tato studia mají rozdělená 2 bratři.Jeden se o svou část perfektně stará,druhý dělá,jako by mu to tam nepatřilo. Bohužel o nás se staral ten který se nestaral,takže za celou dobu nám byly jednou odnešeny odpadky a toť vše. Ani jednou nám nebylo uklizeno ,natož vyměněno ložní prádlo a ručníky. Řešili jsme to s delegátkou a ta říkala,že se tyto problémy táhnou již několik let a pravděpodobně tato studia příští rok díky přístupu majitele, v nabídce nebudou. Je to velká škoda,protože je to fakt mimořádné místo.

 Takže ještě jednou děkuji ,

I.Halamová,bohužel již po dovolené

hotel Lion - Sluneční pobřeží - Bulharsko

Dovolená perfektní,vše v pořádku,jídlo a ubytování na vysoké úrovni,ale zlobilo nás trochu počasí.Je tam takové
nevyzpytatelné.Jinak super.

hotel Kleopatra Celine - Alanya - Kleopatřina pláž - Turecko
                                                      
Dobrý den,

bylo to tam skvělé...Po všech stránkách.Byli jsme hrozně spokojené....Se stravou,ubytováním i místem kde jsme byli.Moře krásně čisté....asi nejvíce co jsem viděla....Poznali jsme tam partu skvělých lidí takže nám tam opravdu nic nechybělo a vůbec se nám nechtělo domů :)Za všechno děkujeme!!!Můžu doporučit pro lidi co chtěji zažít akčnější dovolenou :)....

PS:na Facebooku mám fotky tak se mrkněte :)))tam jsou ty záživnější :))

děkujeme mockrát! Eva

Riva del Sole - Forio - Ischia

Váš tip na Ischii byl opět jedním z úžasných nápadů. Musím podotknout, že mě
okouzlila, výtečné bylo i ubytování, s klidem doporučujte hotel Riva del
Sol, je u moře,personál je úžasný, majitelka Němka, takže se člověk krásně
domluví, jen nehovoří rusky, což jsme nepovažovala v mém případě za újmu.
Ubytování vážně nezklame, uklízí se denně, na terase je přesně podle
informací bazén, vířivka, termální bazén, jakmile sejdete několikery schody,
jste u moře, na malé soukromé pláži, kam se dostanou jen hoteloví hosté.
Ohledně jídla opět nadšení a možná nějaké to kilo navíc. Bohaté snídaně
formou švédského stolu, o etiketě u večeře je zbytečné se zmiňovat-nádhera,
několik chodů, bohatá nabídka a ochota číšníků neznala mezí.
Teď to vypadá, že mě zajímá jen ubytování a jídlo, ale podnikli jsme
soukromě několik výletů, mezi nimiž nechyběl Aragonský hrad, několikery
termálky, vycházky do nejbližšího letoviska Foria.
Takže úžasné, báječné.
Škoda, že to tak ulítlo, ale všechno jednou končí.
Až pominou návaly ve Vaší kanceláři, určitě se stavím, možná Vás poprosí o
nějaký tip i syn, nejspíše ale koncem srpna, má toho, kluk jeden, nějak moc
rozplánováno.

Mějte se pěkně, přežijte i následující vedra, s pozdravem  Petra Náprstková

studia Kostas - Kavos - Korfu - megalast

Dobrý den,
děkuji, pokyny jsem obdržela.

V Řecku bylo parádně, na pláži jen my dva, ale moře cca 100 m mělké a pak pozvolna hloubka. Ubytování je taková bytovka s 8 pokoji, velký bazén, a a je u velmi rušné silnice, kde hodně moc bzučí skútry, čtyřkolky a praštěný angličani opilý.
Do Kavosu to bylo cca 15 minut pěšky, a bylo to pouze plné barů a restaurací plných Angličany. hrůza děs. :)
Do Lefkimi to bylo cca 5 km, a dražší restauračky. Nejlevnější byl Sokrates, ta taverna co patří jakoby k hotelu. Všude okolo hodně málo lidí, když už, tak slováci. všechny možné normální řecké taverny zavřený a poškozené.
Objeli jsme si ostrov na skútru, a objevili jsme nádhernou pláž Pressuadi Beach s ostrůvky, navštívili jsme to jezero Korisini lake s písečnou dunou, Achileon. Dá se tam toho poznat spousta. ale na Tzazikách a gyrosu si tam člověk nemá kde pochutnat. :)
Delegátka od Aeolusu byla skvělá. vše pověděla, zařizovala, pokecala.
Takový menší zádrhel byl při zpáteční cestě, kdy jsme měli o 3 hodiny zpožděný let. a svět je opravdu malý, protože se na letišti dali s námi do řeči, dvě starší paní, které jsou z Kladna a mají zájezd také přes Vás. :)
Teď se těším na pořádný pařáky do Tunisu. tak doufám, že to bude také parádní.

Děkuji moc za Vše.
Mějte se fajn.

Veronika

Hotel Sentido Oriental Dreams - Marsa Alam - Egypt

Ahoj, ryby nějaké jsou, ale moře nic moc, tři mělké laguny a za útes nelze, velký příboj. Při přílivu silný protiproud, při odlivu moře zmizí. Zítra Abu Dabab na želvy. Hotel moc hezký, služby supr. Další zprávy průběžně. Pa M.

Hotel Tropicana - Primorsko - Bulharsko

 Dobrý den,

... je to 14 dní co jsme se vrátili z Bulharska, Primorsko, hotel Tropicana, a reakce naší rodiny byla vyjímečně jednohlasná: ,, Tady je to lepší než v Egyptě! "
Dcera byla šťastná, že ji nikdo věčně netahá za rukáv a nenutí ji dlouze diskutovat o věcech, na které se chtěla pouze podívat a nemá zájem o jejich koupi ani za poloviční cenu.
Manžel se nemusel snažit hovořit anglicky, žádná jazyková bariéra, příjemné i pro nás.
No a ty nákupy! Prostě jedním slovem SUPER.
Byli jsme opravdu moc spokojeni a určitě jsme tam nebyli naposledy, protože už teď se těšíme na někdy příště.
 
Od CK Bulgaria tour,
přes let s ČSA,
po ubytování v hotelu Tropicana,
vše překonalo naše očekávání a bylo bez sebemenší chybičky.
 
Děkujeme Vám za výborný start letošního léta, který jste nám zprostředkovala a přejeme krásné léto i Vám a hodně spokojených klientů jako jsme my.
Za celou rodinu přeji hezký den,
Jana Zappe.

 AP Marina del Forte - Toskánsko - Itálie

Ahoj Péťo,
     byla to paráda. Ubytování moc pěkný, plně vybavená kuchyň, velká terasa. Postele v jedný z ložnic byly teda děsný, ale to mě zas tak nepřekvapilo.
     Bazén jsme měli hned u baráku, ale pan plavčík byl děsně důležitej. Do bazénu jen v koupací čepici, pokaždé osprchovat, nesmělo se u bazénu jíst a co bylo nejdivnější, že do dětskýho bazénku směly jen děti. Nám to teda nevadilo, Bájika už je velká, ale vody tam bylo Barče po krk a rodiče s prckama byli namydlení, máchali tam mimča jako prádlo.
     V hospodách jídlo výborný a ani to nebylo drahý. Hned u bazénu byla cukrárna s plazmou, kam chodili chlapy na fotbal a my na skvělou zmrzku.
     Pláž byla o dost dál než píšou v katalogu. Tam píšou 400-800 metrů. Od našeho apartmánu to bylo skoro nejblíž a určitě to bylo přes kilometr, ale aspoň jsme vychodili to věčný papání=)))!

Měj se pěkně, Káťa

hotel Almaz - Hammamet - Tunisko

Dobrý den,

před 14 dny jsme s Vámi byli na dovolené v Tunisku, Hammamet, hotel Almaz.
Měli jsme se nádherně. V hotelu nám opravdu poskytli pokoj ve druhém patře, který jsme požadovali po cestovce. Pokoj byl vždy po uklizení čistý, i když jsme tam uklízečce nezanechaneli žádné drobné. Jídlo bylo sice pořád to samé ale pokud člověk není vybíravý, tak si vždy něco dobrého vybral. V letadle si cestující z jiných hotelů stěžovali na jídlo, např. měli maso na příděl, ale my jsme si opravdu neměli na co stěžovat. Ve všedních dnech byl hotel poloprázdný takže jsme měli bazén skoro pro sebe a ani v moři jsme se netlačili, pouze o víkendu přijel nával arabů, takže jsme se tlačili ve frontách na jídlo.

Vydali jsme se i na dva výlety, které pořádaly hotely, ne cestovky, a byli jsme také velice spokojení. Jediné co nám to kazilo byli místní ve městě, kteří nás otravovali s nákupem všeho možného, ale to už k Tunisku prostě patří.

Děkujeme Vám za krásnou dovolenou :-)

Nashledanou snad příští léto.

S pozdravem Karolína

Bardis - Arrilas - Korfu

Ahojky Petro, 

Tak se chystám Ti vychválit dovolenou s Mile J

Byli jsme opravdu moc moc spokojeni, s organizací, let tam i zpět v pohodě (jen s menším zpožděním, ale s tím s počítá).

Místo (Arillas) je asi nejhezčí z celého ostrova, je klidné, není to to klasické centrum u moře. Přesto však výběr restaurací a barů dostatečný, takže rozhodně se nedá říct, že by nám něco chybělo.

Pláž s postupným klesáním do moře, částečně písečná, sem tam kamínky. Moře celkem teplé (ne tak jako v Bibione v Itálii, ale koupat se dalo v pohodě, žádný led).

Koupili jsme si od Mile taky 3 výlety, jeden lodí do zátoky s rajskou pláží, pak okruh kolem ostrova a výlet do hlavního města Kerkyry. Všechno se nám líbilo J

Hlavně výlet kolem ostrova byl pěkný.

Ubytování též v pohodě, měli jsem hotel Bardis nahoře nad pláží. Bazén byl přímo u hotelu, chodili jsme ale i k jiným bazénům, abychom to měli pestré. Snídaně klasické – cereálie, mléko, šunka, sýr, bageta, vajíčka, káva, čaj, džus.

Jen první noc nás otravovali komáři, než jsem si koupili Raid do zásuvky J pak už to bylo ok.

Takže jsme byli fakt moc spokojeni. Jen si dáme příště polopenzi, večer nám vždy vyhládlo, někdy jsme měli i dvě večeře J

 Obzvlášť chválím delegáta Vasila – byl moc milý, usměvavý a hodně toho o Řecku ví.

Díky ještě jednou a ahooooj. (já se zase ozvu, až někam budem chtzít vyrazit) 

Evča K.

Cephalonia Palace - Lixouri - Kefalonia - Řecko - jónský ostrov

Ahoj Petro,tak už jsme bohužel doma.Chci ti moc poděkovat za super dovolenou.Opět jsi mě poslala a doporučila někam,kde to stojí zato.Všechno bylo moc fajn a dětem i mě se ani nechtělo domů.Mám nějaké fotky pro tebe,tak se pokusím ti je co nejdříve poslat.A co nejdříve se u tebe stavím ti ještě jednou osobně poděkovat.Ahoj Bohuna

Sun Rise Le Jardin - Hurghada - Egypt

Dobrý den,

zasílám nějaké slíbené fotky z Egypta. Bylo to moc fajn, pořádně jsme si to užili,
opět jsem se potápěla, příště plánuji už kurz, pak ještě výlet na šnorchlování, s Exim vše probíhlo
v pořádku. Jen tedy shrnutí na hotel a okolí, bylo to tam krásný, ale přeci jen upřímně, Tia Heigts v Makadi je mnohem lepší,
hlavně co se týče moře, spoléhala jsem z netu na sousední hotel Palm Beach, který měl mít korály,ale ten hotel
byl vedle asi 3 minuty autem....., jinak opravdu málo vody. A kapacita hotelu malá pro tolik lidí, tak to píšu hlavně pro
Vás kvůli klientům,kteří jsou hodně nároční a hlavně pro plavce a šnorchlisty. Jinak opravdu moc pěkná svatební cesta:-))

Děkujeme a budeme se těšit na další spolupráci.
S pozdravem
Tereza Reindlová (Vaňková) :-)))

Sairon Club - Salento - Jižní Itálie ( 1/2 června )

Agenti z Itálie posílají moc slunečných pozdravů. Sairon Club je super, bazény, animační programy, ale městečko mrtvé, sezona asi nezačala. Moře teplé, děti jsou happy, šnorchlujeme, sbíráme kraby, Tomy přeplave velký bazén, Lucy je potápěčka, vše bezva. Mějte se krásně, brzy na viděnou. Italové Koláčci

Sporthotel Kostmann - Bad Kleinkirchheim - Rakousko

tak jsme doma a dovolená byla super,jak hotel,tak i počasí. Robin

hotel Zlatá Hvězda**** - Třeboň - lázeňský pobyt

Zdravíme,

všem se nám tam moc líbilo. Byly jsme moc spokojené se vším.
Ubytování je moc hezké, snídaně s velkým výběrem, služby perfektní.
A můžeme vřele doporučit i hotelovou restauraci, výborně vaří, obsluha je příjemná a rychlá.
Až půjdeme k Terezce na stříhání, vezmeme i fotky :-)

Moc děkujeme za zprostředkování.
Přejeme pěkný, konečně slunečný letní den!

Petra a Klára

hotel Continental**** - Mariánské Lázně - čokoládový víkend

Mockrát děkuji za zařízení čokoládového víkendu v hotelu Continental v Mariánských Lázních,sestra byla nadšená,ohromně si to užily i s kamarádkou,že se jim ani nechtělo domů.Dokonce toho 9.5 co měla narozeniny,jí přál celý hotel a dostala láhev šampaňského.Doporučuji každému,hotel prý byl moc pěkný a personál bez chyby.       S pozdravem   Míková

hotel Mirador**** - Alanya - Konakli- Turecko

Ahojkı Petulko.mamese tu dobze.Denıs nacenyj.vsechno super.nemuzu psat sms protoze nemam aktıvnı roumıng... ale nemnej starostı .povedlo to na vse 100%.mam te rada a posylam velkou pusu od nas vsechnıch!!!!!!!!!!papa Tatjana

studia Sofia *** - Vassiliki - Lefkáda - Řecko


Dobrý den,
tak už jsem se konečně aklimatizovala a můžu v klidu napsat maila.
No spíš co víc budu psát, bylo to tam parádní!Ještě jsme tam chytli dobrý sousedy a seznámili s pár domorodcema, takže o zábavu bylo vždy postaráno! :-)
Jednou jsme si půjčili skútra a vyrazili na vodopády do Nidri, bylo to tam moc hezký, akorát moc lidí, tak jsme se vykoupali v tý sladký, svěží, ledový vodě a vyrazili na Porto Katsiki!no to nám ale nikdo neřek kde máme odbočit, takže jsme si najeli tak 30km a došel nám tam benzín. No ale naštěstí vše dobře dopadlo!uffff! Na další výlet jsme jeli lodí na Egremni! A tam to bylo fakt krásný, kam se hrabe Porto Katsiki, kde je hlava na hlavě!Jinak jsme dál nic moc nepodnikali, páč hanka měla celou dobu výron na noze,takže byl pro ní i problém jít do Vassiliki!ale tak co, to se nedalo nic dělat!

Takže.... Dovolená se nám opravdu moc líbila, moc děkujeme za doporučení a až zase budem chtít někam vyrazit, tak se určitě ozveme!

Jana

ap. dům Lily** - osada Lepeda - Lixouri - Kefallonia

Ahojky Péťo,

chtěla jsem se někdy zastavit, abych ti poreferovala, ale nějak nestíhám :-)

Byli jsme moc spokojeni, určitě můžeš dál doporučovat. Byl tam úžasný pan domáci, který nejen že na objednání vařil a jídlo nosil až do domu, ale zajistil i veškeré nákupy, na požádání přivezl cokoli! Takže paráda!

pa pa M

hotel Abou Nawas Montazah*** - Tabarka - Tunisko

Dobrý den
V Tabarce to bylo jedním slovem super . Dovolená která neměla chybu.
Rádi se tam vrátíme znovu. Hned jak budeme mít čas tak se u vás zastavíme.
Ještě jednou díky za dobrý tip.

hotel Gouves Bay*** - Gouves - Kréta   

Dobrý den Petro,omlouvám se,že jsem se neozval.
S dovolenou jsme byli spokojeni,strava a obsluha velmi dobrá,koupání jak u bazénu ,tak v moři bez problému(písčité pláže cca 5 min. cesty,poplatek 6-7 eur).Možnost nákupu v místních supermarketech.Možnost výletů s delegátem,pro rodiny s dětmi doporučuji navštívit vodní svět(cca 15 km.,autobus až na místo,pro jednoho dospělého a 2 děti cca 70 eur na celý den).  Problém byl pouze v ubytování,s tím že nás ubytovali mimo hlavní část hotelu,kde byla okna přímo u vstupu do kuchyně,a u hotelové klimatizace,takže nebyla možnost nechávat okna otevřená(hluk a zápach).Delegátka velmi ochotná a příjemná . Pokud bude ubytování v hlavní části hotelu doporučuji tuto dovolenou . Za vše děkuji, s pozdravem Kounovský .
       Ps : příště 2 dospělý a už 5 dětí

ap Zvonimir - Duče - Chorvatsko


Dobry den Petra!Dovolena byla SUPER!Moc vam dekuji.

hotel Tia Hights Makadi - Makadi - Egypt

Dobrý den,

dovolená byla opravdu super!!! Hotel byl nádherný. Určitě každému doporučejeme.
Zasílám vám nějakou fotečku. Absolvovala jsem tam i potápění do 7m na otevřeném moři, nádhera.
Myslím, že je to  hřích, se v Egyptě nepotápět...:-)
Ještě jednou mockrát děkujeme.
Posílám Vám nějakou fotečku.

Mějte se a snad zase brzy na viděnou.

S pozdravem
Tereza Vaňková a Václav Reindl

st. Michaelia - Petra - Lesbos - Řecko

Milá Petruško,

včera jsme se v pořádku vrátili domů a až na ten šok z toho počasí, na který jsme tedy byli připraveni, všechno super, super, super. Říkali jsme si, že přijdeme a sdělíme Ti informace, které by pro Tebe byly prospěšné až budeš někomu prodávat zájezd=)  a že Ti také doneseme ten píseček=) a hlavně Ti  musíme poděkovat=)

Určite jsi v kanceláři pořád, takže doufáme, že během tohoto či příštího týdne to zvládneme =)

Zatím papa

Markéta

A NA ZÁVĚR VÍTĚZ V ANKETĚ O NEJPODROBNĚJŠÍ RECENZI :-))))

hotel Fantazia - Marsa Alam - Egypt

Odlet byl pár minut opožděn, ale jinak vše v pořádku. Letadlo nebylo plné, takže pro rychlejší nebyl problém si přesednout a zabrat třísedačku.  Po přistání na soukromém letišti Marsa Alam okolo 5 ranní nám za dohledu delegáta u extra přepážky vlepili vízum a potom, po odstátí cca 20 minutové fronty vedoucí přes jednoho pasováka jsme byli venku a delegát nás usadil  do jednoho z přistavených autobusů. Byl to malý autobus s číslem 2 pro cca 15 lidí. Free-shop byl otevřen, čas na cigaretu také. Vyrazili jsme. Místní delegát, jiný než ten na letišti, s námi. Jakýsi Muhamed, cca 40, ale tak se tam jmenuje skoro každý. Mluvil jakýmsi slovanským jazykem, ale šlo mu rozumět. Pár lidí nás opustilo v Cataraku, další skupinka v hotelu od Q, a my vystoupili na 3. zastávce. Poslední dvojice pokračovala ještě někam dál. Bylo okolo 6:30 a Muhamed nás dovedl na recepci. Za jeho asistence jsme dostali tmavě modré náramky, recepce si vzala pasy a přidělovala pokoje. Pak se tam objevil nějaký černoušek a náramky nám zase odstřihl. Prý platí až od 12:00. Zajímavou hru rozehráli dva nosiči kufrů. První, silně neodbytný, naloží vaše zavazadla na vozík a dopraví je před pokoj. Měli jsme 2 pokoje, očekával 2 dolary. Dostal je. Pak se objevil druhý s klíči ( kartičkou ) a uvedl nás dovnitř. Rovněž očekával 2 dolary. Nedostal žádný, namísto toho jsem mu řekl, že kolega dostal 2, pro každého jeden. Jak to dopadlo, zda se šábli, nevím. Fantazia  je údajně soukromý hotel vlastněný egyptsko-italským manželským párem okolo 35. Později, někde u baru se nám představili. On je místní a dohlíží na provoz, ona papíruje. Třetím členem top managementu je Natally, asi 25-letá  Běloruska, hovořící bělorusky, rusky a anglicky, najatá pro styk s veřejností ( public relations ). Tomu odpovídá i skladba hostů – zhruba tak 3/4 Italů a 1/4Čechů, Poláků, Slováků a Rusů. Sem tam Němec nebo Arab. Hotel sám o sobě je izolovaný komplex,15 km po pobřeží nahoru či dolu není vyjma stanovišť vojáků nic.Elektřinu zajišťuje diesel agregát, takže je, v závislosti na směru větru a poloze pokoje více či méně anebo vůbec, slyšet. Za dobré pokoje považuji č. 1121 – 1123 ( východ, výhled na moře v přízemí ) a za ideální č. 2121 – 2123 nad nimi v patře. Já měl1121 a na chodbě byla cítit kanalizace, zatímco vevnitř byla občas slyšet italská rodina bydlící nade mnou. Pokoj byl každý den uklizen a ustlán a na stole 1,5 litrová, zapečetěná láhev vody. Jednou za 2 – 3 dny jsem mu tam nechal dolar.

 Za 30 euro si lze přímo ve vestibulu pronajmou taxi, které vás bez odhledu na počet lidí v autě odveze do asi25 km vzdáleného Marsa Alam, počká 2 hodiny a jede zpět. Nebo vám zařídí výlet do Luxoru nebo na Asuán. Dokonce i do Káhiry. Pokud nemáte ráda dálavy, tak se nabízí projíždˇka na oslíku, koni, velbloudu nebo motorové čtyřkolce v okolí hotelu. Nebo neomezená procházka po břehu. V areálu hotelu je i fungující dive centrum, které má rovněž svůj stánek ve vestibulu. Třetím stánkem je pracoviště dvou mladých fotografek. Co se týče obchodů, na pláži jsou dva hned vedle volejbalového hřiště, jeden s cetkami a druhý s cigaretami. Pozor, karton LM za 40 euro!! Další jsou ve vestibulu – šperky, cetky, tabák a čaje, a trička a různé jiné hadříky. Na letišti žádná trička nejsou - pouze free-shop a kavárna!

Přístup do moře je možný ze dvou míst, ze schodů nebo skokem ze2 metrůz konce asi30 mdlouhého dřevěného mola, které současně plní úlohu přístavu pro 3 malé zodiaky, anebo přímo z k tomu vyhrazeného místa z pláže z kterého se však na otevřené moře nedostanete, pohybujete se pouze na mělčině uvnitř prostoru ohraničeném korálovým útesem – vhodné pro děti a poloplavce. Možno bosky, ale opatrně, vůkol jsou korály a dokonce i homolice textilní a muréna! Z ostatních míst vás vyžene plavčík dřepící celý den na molu.

Hotel disponuje velmi přátelskou skupinou animátorů – jde o smíšený tým mladých Italů, z nichž část se věnuje celý den dětem téměř všeho věku, a to jak na suchu tak i ve vodě slané či sladké. Zda za úplatu či nikoliv nevím. Jiní nebo i ti samí zase dospělým. Gymnastika v bazénu, volejbal a fotbal, večerní divadlo atd.

Ke stravě mám pouze jednu výtku – podávané pivo bylo málokdy správně vychlazené. Napsal jsem to i Natally. Praxe je následující: Co je v láhvi je placené. Takže v režimu all inclusive pingl vyndá láhev piva z lednice – i studenou, nalije vám 2,5 deci do skleničky a tu flašku nechá stát v tom vedru u sebe za barem. Přijde další  a dostane zbytek. Pokud máte tu smůlu, že vždy chodíte jako druhý a ještě s časovým odstupem za tím prvním, tak se studeného piva prostě nenapijete. A když jde o roznášené pivo a vy jste první, tak si stejně moc nepolepšíte, protože jako první nalije vaše pivo, ale nepůjde na plac přece vícekrát, že ano. Tak to postaví na tác a začne tvořit další objednávky – tehdy letěl koktejl „Sex on the beach“, něco třísložkového plus led. A teprve potom, v klidu, to vezme a jde na plac.

Vlastně mám ještě jeden kulinářský zážitek. Při obědě jsem z jedné mísy nabral rýži, z druhé něco jako masové kuličky v omáčce. Při jídle jsem tam objevil ještě třetí složku – uvařeného, středně velkého švába. Ihned jsem kývl na jednoho z manažerů jídelny ( jsou tam vždy a velmi se snaží ) a ukazuji mu toho brouka. Nevěřícně kroutí hlavou, píchá do něj prstem, ptá se na číslo pokoje, bere talíř a mizí v kuchyni. Odpoledne přijdu do pokoje a na posteli vidím obrazec ptáka vytvořený z bílého froté županu, který nebyl ve výbavě pokoje. Večer ještě někdo klepe a za dveřmi je vozík s mísou plnou ovoce a dvou coca col v plechu. Říkám, že bych radši pivo – za chvíli tam bylo. Župan mám doma, bral jsem to jako omluvu a zřejmě správně, protože při check out, kdy předáváte pokoj, to nikomu nevadilo. Mimochodem, check out je do 12 hodin, oběd od12 aodjezd byl po třetí, takže to vypadalo, že k oběhu bude houska od snídaně. Ale nevím, zda úmyslně či omylem, náramek nám nevzali. Oběd i odpolední občerstvení byly v plné síle a dokonce i na zpáteční cestě, když jsme nakládali cesťáky v Q.. hotelu, nám na ně dali napít. Opět nevím, zda omylem nebo úmyslně, ale i tam měli náramky modré.

Šnorchlování v porovnání s místy, kde jsem už byl, tj. hotel Arabia v Hurgade a kemp Awlad Baraka, nemá chybu. Jednak co se týče velikosti a rozlohy korálových útesů a  jednak různorodosti mořské fauny. Musíte jít z mola a hned jste na útesu. Tak jednou denně jsem potkal želvu, jednou jsme asi hodinu pozorovali lovící chobotnici a největším zážitkem bylo setkání se sibou. O perutýnech, trnuchách, soltýnech, murénách a další spoustě rybiček ani nemluvím. Přístrojové potápění jsem nezkoušel – neměl jsem parťáka.

Vítr: Když nefoukal, tak bylo příšerné vedro, po písku nešlo bosky chodit a voda u břehu měla snad přes 30. Když foukal od moře nebo z pouště, byly vlny tak do50 cma písek jak jehličky.

Co ještě dodat?  Své fotky žádné nemám a fotky od ostatních nevím zda někdy dostanu, protože jsme se lehce pohádali.

Petro, pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte.

S pozdravem

O. Liška